Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Vásárolt valaki huawei p9...

Hargitai János kérdése:

Vásárolt valaki huawei p9 light telefont auchan -ból vagy mediamarkt -ból? Illetve mért vernek át duplán a nagy áruházak?

Figyelt kérdés

Mostanában gondolkozom egy huawei p9 light telefon vásárlásán, létezik belőle 2 és 3 gb rammal szerelt verzió. Nyilván 3 gb-osat vennék, ha lehetne egyáltalán kapni.

Szerencsére a héten felbukkant 2 szórólap is, melyekben 3 gb os készülékkel kecsegtetnek. Egyik az Auchan másik a mediamarkt...

Voltam az Auchanban és érdeklődtem, közölte az eladó, hogy az újságban el van írva a memória mérete….. hiszi a piszi, hogy ez véletlen elírás, nem pedig veő csalogató praktika. Minden esetre, ha már ott voltam bevásároltam kb 17 ezerért és tankoltam még 10 ér. tehát bejött a trükk.

A második szerintem már igazi nagybetűs átverés, ugyanis a közkézre kiállított próbálgatható telefon az általam is áhított 3 gb rammal szerelt modell. Míg a készülék melletti leírásban és a valójában megvásárolható készülékben is csak 2 gb ram van. Magyarul egy valamivel jobb készüléket adnak a vásárló kezedbe, és azt mondják rá hogy ez a gyengébb típus. A figyelmetlen vagy kevésbé jártas vásárló örömmel megveszi, aztán esetleg feltűnik, hogy a boltban mintha jobban ment volna a telo.

Voltam a mediamarktban is megnézni hogy a műszaki áruház is "elírta" e a szórólapot. Nos igen el… pont ugyan az a csalás megy ott is. A mediamarktban van külön huawei állvány, rajta 1 nagy táblával hogy a hirdetményben hibásan jelent meg a memória mérete. és ott is a 3 gb os verzió győzi meg a vásárlót a 2 gb os adataival.

Kinek mi a véleménye??? Érdemes lehet a fogyasztóvédelemhez fordulni???



2016. júl. 17. 00:25
 1/5 Boda Gergő ***** válasza:
0%
2GB a Ram ha P9 Lite-ot veszed 3Gb a P9-é. Tehát amit te vettél volna az P) Lite a kiállított P9. Nem akarnak átverni, csak hülye hozzá az eladó és te is. A huawei Lite jelzésű készülékei mind Ram , mind Proci szempontjából is kevesebbek a sima modelltől.
2016. júl. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Nem az áruház a hibás, hanem te. egyszerűen nem értesz hozzá, aztán terjeszted a rémet...most voltam a budaörsi osanban, ott például van mindkettő..

normál 9-est vegyál, az 3GB-os..a light mindig is 2GB-al futott.


asszem ezt benézted.

2016. júl. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Semmiben sem tévedtél. Van huawei p9 lite 3gb ram-mal csak az nem magyarországi modell. A turbado.hu webáruháznál volt 3gb-os modell de elfogyott, de lesz valamikor csak ők sem tudják mikor.
2016. júl. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Örülj ha a 2gigásból tudsz venni mert viszik mint a cukrot...

És nem basztak át csak szimplán nem vagy tájékozott.

Magyarországon nem forgalmazzák a 3gigásat. De ha minden áron azt akarsz akkor rendeld meg külföldön. Megsúgom a 2 giga is bőven elég. 2 hónapja van meg a telefon de még szándékosan se tudtam leterhelni úgy a telefon hogy lassú legyen

2016. júl. 31. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Így van, itthon nem forgalmazzák a 3GB-os verziót. Az áruházakba(Auchan) a demó készülékek kerültek, amik igen 3GB RAM-al rendelkeznek.
2016. okt. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!