Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Lehetséges újabb fajta android...

Lehetséges újabb fajta android telepítése régebbi okostelefonra?

Figyelt kérdés
Samsung galaxy S-em van, 2.3.4-es android van rajta, 4 éve nem volt frissítve. Nincs is már rá elérhető frissítés mint ahogy megtudtam a Szoftverfrissítés menüpontban. Elképesztően lassú már, semmilyen új alkalmazás nem indul el rajta. Pc-n keresztül rá tudnék valahogy rakni egy új androidot?

2016. júl. 20. 16:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Persze, vannak rá custom romok itt, leírásokat is találsz a megfelelő topikokban:

[link]

2016. júl. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2016. júl. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet rajta mókolt romokkal androidot frissíteni, volt már nekem is mindenféle, talán csak Marshmallow nem (de az is van, ha nagyon akarod :)), de mindez nem oldja meg az alapproblémát: hardveresen reménytelenül elavult a telefon. Persze nem lassabb az, mint 2010-ben volt, csak közben annyival erőforrás-igényesebbek lettek az alkalmazások, szolgáltatások, hogy szegény Galaxy S nem győzi kiszolgálni. Szóval az újabb Androidok úgy-ahogy elfutnak rajta, de amint ráteszel egy gapps csomagot, kész, búcsút mondhatsz a memóriának, és akkor még csak elindítani tudod a Play Store-t, nem töltöttél le semmit.


Az újabb alkalmazások (legalábbis az egyszerűbb, kevésbé erőforrásigényes darabok) elindulnak, csak éppen reménytelenül, kétségbeejtően lassúak.


Szóval ez van, sajnos szegény Galaxy S elérte a hasznos élettartama végét. Amit a gyári szoftverrel tudott, azt most is tudja, de 2016-ban már inkább csak hobbitelefonnak jó, bütykölni vele.


Én pont egy pár hete vettem egy S5-öt helyette. Az még egy darabig bírni fogja, remélhetőleg :)

2016. júl. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Mint ahogy az előző is mondta egy újabb szoftver nem oldja meg a problémát. Sőt..Lehet hogy mégjobban összesz.rja magát a telód.
2016. júl. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor marad ez. Amúgy se nagyon használom, csak kényelmesebb lett volna.
2016. júl. 20. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!