Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért idegesít másokat ha...

Miért idegesít másokat ha valakinek tetszik a Pokémon Go? 20 F.

Figyelt kérdés

Miért baj az másoknak hogy valaki ezzel játszik?

Én is letöltöttem. Kipróbáltam. És megtetszett! (De nem hogy nekem hanem kb. az egész családnak köztük mamámnak is :D )


Éppen ezért is zavar hogy szinte minden egyes Pokémonos hír alatt ott van legalább 5-10 ember aki "oltógatja" azokat az embereket akik játszanak ezzel a játékkal.

Az egyik haverommal is már-már összeszólalkoztunk, hogy milyen gyökér vagyok hogy megyek és gyaloglók több kilométert is egy egy Pokémonért. Meg hogy milyen gáz vagyok hogy egész végig csak a kijelzőt figyelem, meg hogy Én is "zombi" leszek, stb... (Mellesleg egy olyan haver mondta ezeket aki kb 5 percet nem bír ki Facebook nélkül még társaságban se.)


Nem értem az érveit. Ha a Facebookon lógok zombi módjára az utcán az mitől lesz jobb?


(És ne értsetek félre, nem vagyok zombi, nem lógók sem a Facebookon, sem a GO-n zombi mód. Nem hajkurászom agyba főbe azért a Pokémonokat mint néhány ultra fanatikus. Ha megyek Pokémon vadászatra akkor is legtöbbször a baráti körben jó társaságban. Normális keretek között játszunk mint a legtöbb ember aki ezzel játszik.)

Picit hosszú lett :)



2016. júl. 25. 19:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha valami felkapott lesz, óhatatlanul meg fognak jelenni az ócsárlók is, ez mindig is így volt.
2016. júl. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%
Ne foglalkozz te senkivel. Ellenzők és megmondó emberek mindig, mindenhol lesznek. Neked tetszik, ez a lényeg. Más véleményére meg ne alapozz. A Pokémon egy nagyon jó videojáték és anime volt annó. Én pl. ezen nőttem fel, tehát sose modnanám rá, hogy idegesít. Persze az nem értheti ezt, aki azt se tudja mi az a pokémon. Függőség sok dolognál adódhat, nem csak a Pokémon GO miatt... AZ összes FPS és MMORPG játék ilyen, a Facebookról meg a többi dologról már ne is beszéljünk.
2016. júl. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A gyaloglás meg kifejezetten egészséges. :)
2016. júl. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Krisipoke ***** válasza:
83%
Általában azokat idegesít, akiknek ránézésre/hallásra nem tetszik, nem értik, és nem is hajlandóak megpróbálni megérteni. Meg ugye sokszor van ebben egy adag olyan is, hogy "bezzeg az én időmben nem a mobilképernyőt bámultuk, hanem a tábortűz körül énekeltünk, nem voltunk zombik". Én mondjuk kevés dolgot utálok jobban ennél a "bezzeg a mi időnkben" dumánál, elképesztően konzervatív, begyöpösödött, meg úgy általában rosszindulatú jellemre vall. Sajnos 200 évvel ezelőtt is mondogatták, hogy bezzeg a mi időnkben nem volt villany, és hogy a mai fiatalok el vannak kényeztetve. Egyszerűen sokan nem szeretik, ha valami belép az ő kis megszokott világukba.
2016. júl. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
28%

Majd a kérdésedet véssék a sírkövedre is, miután a virtuális dögökre vadászva lelépsz egy jármű elé.


Hülyék mindig voltak, a net előtti korszakban Isaura felszabadítására gyűjtöttek pénzt, két évtizede egész nap a tamagochit szexuálták, ma pokémonokat kergetnek.


Várom hozzám mikor téved be egy vadász, a szívlapát itt van a fészerben, majd kap egy kis fogszabályzást...

2016. júl. 26. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Kedves #5


Köszönöm a lehülyézést. Köszönöm hogy a sírkövemről is szeretne gondoskodni :)


Mindenesetre úgy vettem észre hogy nem tetszett elolvasni az egész szösszenetemet. Vagy csak simán nem fogta fel? Ki tudja...


A válaszából ítélve Ön nem a Pokémon rajongok táborát erősíti. Sőt ahogy észrevettem maga is hallotta azt a hírt hogy az USA-ban egy gyerek belépett magánterületre ezért lelőtték... Azért mert van egy-két buta ember, azért még nem kellene egy kalap alá venni az összeset. Ez olyan mint ha azt mondanánk hogy az összes BMW sofőr gyökér, az összes Szőke nő hülye stb...


Egyébként meg nagyon kíváncsi lennék az ilyen emberre ha van esetleg gyereke/unokája és Pokémonozna akkor mi lenne a helyzet. Vajon Őt is ugyanúgy a hülyék közé sorolná csak mert tetszik neki egy játék???????

2016. júl. 26. 16:20
 7/12 anonim válasza:

Én egyet kell, hogy értsek #5-tel. Lehet, hogy Te nem végig a kijelzőt nézed, hanem magad elé is figyelsz, de biztos akad majd olyan is, aki lelép egy zebrára. Elég ha pont akkor pillant oda, amikor már villog a zöld, ő megindul, durr egy karambol, ott hal meg.

Mondjuk ki. Hatalmas ötletek ugranak fel ilyen alkalmazásokkal, és tényleg, nekem is tetszik az elképzelés, de veszélyes is tud lenni az oda nem figyelés miatt, adott esetben.


(és remélem nem készül ebből az app-ból valami hülye gyilkolászós-verzió, csak mert akkor tényleg baj lesz)

2016. júl. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%

#5, #7: Igen, nyilván. Lesz ilyen. De az emberi hülyeségért ad1. ne a Pokémonokat hibáztassuk, ad2. ne tituláljunk kollektíve mindenkit hülyének.

Értelmes ember nem lép le az útról alapos körülnézés nélkül, és nem kószál be az M0-sra.

De ennyi erővel akkor hülyézzük le az összes biciklist (hiszen volt már nem is egy, aki a szabályokat nem betartva lelte halálát), az összes autóst (dettó, hányan halnak meg, csak mert alapvető dolgokat nem tartanak be?), az összes motorost, de egyáltalán, tituláljuk debilnek azokat is, akik mondjuk iskolába mennek... mert bizony előfordult, és elő is fog fordulni, hogy elbambult, és lelépett az útról, miközben a haverjával beszélgetett a suliba menet.


Értelmes embert, aki tudja, hogy az útra nem tanácsos kilépni, pláne vaktában nem, nem éri nagyobb valószínűséggel baleset, mint akár egy átlagos séta közben. Aki meg van olyan sügér, hogy kigyalogol a kamion elé, az Pokémon nélkül is hülye.

2016. júl. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem a játékot kellene hibáztatni az emberi hülyeségek miatt. Aki magánterületre vagy barlangba ment be, azt nem tudom sajnálni. Aki lelépett/kilépett valami elé, azt se. Emiatt nem kell leszólni a Pokémon Go-t, mert nem annak a hibája, hanem azé, akit nem neveltek meg, és nincs tisztában azzal, hogy a való élet nem játék. Lehet ezt úgy is játszani, hogy közben figyelünk a külvilágra.
2016. júl. 27. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
És persze ne általánosítsunk. :)
2016. júl. 27. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!