Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi a különbség a 2 és 4 magos...

Mi a különbség a 2 és 4 magos processzor között?

Figyelt kérdés

2016. júl. 30. 13:06
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
több feladatot, szálat tud egyszerre futtatni, PCnél is sok éve van ilyen.
2016. júl. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A magok száma.



Alapban egy gépben 1 mag volt valamikor, ami egyszerre egy feladattal tudott foglalkozni. Ha viszont több mindent csinál a gép (és mindig több mindent csinál, hiszen fut a böngésző, mellette a víruskereső, az operációs rendszer, mozgatod az egeret etc), akkor valamilyen módon ezen a magon osztoztak a folyamatok (pl mindegyik kapott egy kis időt amíg futhatott, aztán várnia kellett a sorára, amíg a többiek futottak, de persze ez olyan gyorsan megy végbe, hogy te úgy érzékeled, hogy egyszerre futnak).



Ha egynél több magod van, akkor a folyamatok már több példányban tudnak futni, persze még mindig kevesebb a mag, mint a folyamat, de így már meg lehet csinálni, hogy valami szinte teljes egészében kap egy magot, másik folyamatok meg a másik magon osztoznak, vagy egyszerűen a sok mag egységnyi idő alatt több feladatot tud elvégezni)

2016. júl. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2016. júl. 30. 13:18
 4/5 anonim ***** válasza:

Én azért hozzá teszem, hogy nem feltétlen jobb a több mag minden helyzetben. Én nagyon akartam játszani a HOTS-al.


[link]


Volt két gépem. Az egyikben volt 4x 2.2GHz a mikban meg 2x 2.5GHz. A négy maggal nem mentem semmire játék közben, de a kettőmagossal már játszható volt, igaz kicsit akadozott, de nem zavart.

2016. júl. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A több mag mindig jobb.


Az egy másik kérdés, hogy azok a programok amik csak egy szálon tudnak futni, azok gyorsabban futnak akkor, ha az 1 szál gyorsabb. Te viszont "csalsz", mert egy gyors 2 magosat hasonlítasz egy lassú 4 magoshoz, egy olyan programnál, aminek 1db mag kell csak, azt mindkét CPU képes megadni neki, így értelemszerűen a gyorsabb magon fog gyorsabban futni.


Azonban ha a 4 magos és a 2 magos is egyforma sebességű lett volna, akkor minimum azonos eredményt hoz, viszont ehhez jön az, hogy a rendszer többi folyamatának is több erőforrás jut.

2016. júl. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!