Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért van az hogy egyre...

Miért van az hogy egyre kevesebb a hwly az okostelomon? Samsung j1

Figyelt kérdés

Pl kiirja hogy nem tudok sms t fogadni mert tele a memoria kitörlök kb 100-at bejön 1 sms erre megint tele a memoria.


A viber folyamatosan pislog szinten tele a memoria.itt is hiába törlök 100-as üzeneteket akkor is tele van...


A szoftverfrissiteseket nem tudja hova tölteni de az is idefesit hogy állando jelleggel tölt le valami frissitest kikapcsolni nem lehet mert a telo mukodeset zavarná...


Olyan érzésem van hogy a telonak állto helyében használat nélkül csökken a tárhelye.


Töredezettsegmentesitest nem találtam hogy lehetne e.


2016. aug. 2. 18:53
 1/9 A kérdező kommentje:
*egyre kevesebb a hely
2016. aug. 2. 18:53
 2/9 fairi1 ***** válasza:

mennyi a szabad hely a tárhelyen.Van egy ilyen menüpont is, ird le.


Elvileg 8 GB adat fér el, ha tele tetted képekkel meg minddel akkor előrodulhat ilyen probléma.


Ideje venni egy nagy microSD és arra pakolni minden képet és zenét.

És a programok nagy részét is letörölni vagyis racionalizálni a dolgokat.


"Olyan érzésem van hogy a telonak állto helyében használat nélkül csökken a tárhelye. "

ez normális, weblapokat cachel be, programokat frissít stbstb.

idő után tele lesz szeméttel, vagyis kb 1 évente egy teljes hardreset nem az ördögtől van, főleg ha ilyen bajod van.


Android kb olyan mint a windows PC-n, ha nem figyelsz rá előbb utóbb hülye hibák jönnek elő.


"Töredezettsegmentesitest nem találtam hogy lehetne e."

flash memóriával nem szabad ilyet csinálni...

2016. aug. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Most voltam szervizben.ott azt mondták ez ilyen.minden okostelo memoriaja dugig lesz egyszer ez nem video meg fényképfüggő.

Gyárilag telepitett alkalmazásokat ne töröljek(már mindent töröltem azokon kivül, viberem sincs)


CSAK annyit mondott vegyek jobb telot a j1 amugy is utolso a sorban....


Hardreset meg ilyesmi, meg se emlitett....

2016. aug. 3. 20:33
 4/9 A kérdező kommentje:
1 évet bírt a samsung j1....
2016. aug. 3. 20:34
 5/9 fairi1 ***** válasza:

"Hardreset meg ilyesmi, meg se emlitett...."

persze hogy nem, mivel azt akarja újat vegyél.

Üdv a fogyasztó társadalomban. Fogyassz paraszt és ne reklamálj!

J1 a legolcsóbb, nulla profitos készülék, vele foglalkozni kész veszteség a szervíznek.

Ez ki van adva nekik, hogy koptassanak le és vegyenek rá hogy vegyél újat.

Egy hardreset ujjá alakítja a készüléket, olyan lesz mikor megvetted. vagyis kap még egy évet.

Persze opció mélyen le van dugva,és minden adatot el lesz veszve ami nincs elmentve valahova.

PC-re és cloudra backup, és utána mehet, majd mindent visszatelepíteni ami kell.

https://www.youtube.com/watch?v=xnO2ezydYN8

method 2 a jobb,mahából a recoveryből elintézni.

2016. aug. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Most voltam egy kisebb szervizes cégnél.kérdeztem tudnak e resetelest intézni. Az volt rá a válasza hogy persze elküldheti szoftverfrissitesre 3-4 ezerért..


Kérdezni akarlak, szoftverfrissitesnek is mondják a resetelést...?

2016. aug. 4. 20:07
 7/9 fairi1 ***** válasza:

Szoftverfrissítés az hogy az elérhető legfrissebb rendszert teszik fel.

Ez kétféleképp történhet, vagy simán telepítik és minden marad,ez általában legrosszabb megoldás,elég gyakran okoz fura bugokat.

Másik megoldás mikor telepítik ám nyomnak is egy hardresetet,ez kéne neked, és ha jó hely ezt fogják tenni.


Szervízbe mit fognak tenni nem tudom, én 6 éve magam intézem ezeket, megtanultam és az aktuális készülékemnél tudom is.


J1-nél kb fél-1 évente elő fog ez a zűr jönni, egész mobil arra van tervezve minél hamarabb válts róla. beetető mobil. Milliónyi helyzabáló szolgáltatás megeszi a tárhelyét. 16 gb belső tárhely alatt gyakori...

8 giga nagy részét maga a rendszer megzabálja, utána a maradékot szépen bezabálja az egyéb programok, és neked nem marad semmi,utána telepítesz valami és kapod az üzit h baj van.

2016. aug. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 fairi1 ***** válasza:

Most látom,rossz készülékre gondolom ez a sima J1.

Ebbe csak 4 giga rom van vagyis szinte azonnal képes eltűnni a tárhely.

Tipikus beetetés, pár telepítés egy kis böngészés és sms, email stb és utána nuku tárhely.

1 év eltelt és telepakolódott szeméttel.


Karácsonyra ideje pénzt gyűjteni,és olyan készüléket venni ahol a belső tárhely 16 gb. Azzal ilyen hiba tuti nem lesz.

2016. aug. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi.akkor egyszer bevállalom a frissítést és gyűjtök másikra.felpontozgatlak :)
2016. aug. 5. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!