Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi lassit egy telefont?

Mi lassit egy telefont?

Figyelt kérdés
Galaxy A3am van Android 4.4el. A 16GB tárhely most telt meg, gondolkozok egy memóriakártyában. A telefon másfél éve van meg és már kezdem érezni, hogy lényegesen lassabb lett. Azon gondolkodtam mi lassit le egy telefont. Hallottam olyanokat, hogy újra kell rakni a szoftvert, de akkor mindent le kell törölni, az meg pf... Befolyásolja a telefon sebességét a rendszermemória telitettsége? Lehetséges, hogy valahogy újra olyan gyorssá lehessen tenni a telefont mint amikor megvettem?

2016. aug. 16. 13:34
 1/5 anonim válasza:
0%
Szia! Van rajta vírusirtó? Lehet hogy vírusos. Nekem a CM-Security van meg, és nekem tökéletes. Szerintem töltsd le, és nézd meg,hogy a szemetek kitakarítása után gyorsabb lesz-e.
2016. aug. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vírosos baromságot hagyd... azért lassúl mert a szoftverekbe egyre több funkciót tuszkolnak bele, ami egyre több ramot eszik..
2016. aug. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 meszike91 ***** válasza:
Gyenge a telód. A touchwiz meg nem kíméli a hardvert.
2016. aug. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

a RAM meg a tárhely memória is elhasználódik a sok irástól-olvasástól


de leginkább a lassulást az okozza, hogy a szoftver összetöredezik, olyan ez, mint egy rendbe tett lakásban egy idő mulva nagy lesz a rendetlenség és semmit sem találsz meg.


ja meg ha kevés a szabad RAM, akkor a tárhelymemóriából gazdálkodik a telefon, ami meg mondjuk 100x lassabb...


ha tárhelymemória sincs elegendő, akkor meg van az, hogy totál megfekszik a telefon.


egyébként a rengeteg feltelepitett app mindenféle háttérszolgáltatást futtat, tehát akkor is megy, amikor kilépsz belőle.


Csak a facebook messenger 2-3 száz MB-val bepöffeszkedik, ami mondjuk elég durva ahhoz képest, hogy egy átlagos androidos telefon 6-7 száz mega szabad RAM-al gazdálkodik.


instagram+snapchat+viber+whatsapp meg ki tudja még milyen hülyeségeket használnak az emberek


ezeket a programokat nem TE használod, hanem ŐK használják a telefonodat, és ettől lesz gazdagabb aki csinálta ezeket a szoftvereket.


egyébként friss szoftver segit, elvégre az ugy müködik, ahogy kitalálták


a buta, primitiv felhasználói szokásokra sajnos nincsen ellenszer, de a kapzsi szoftvertervezőkre sem

2016. aug. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Elsőnek is veszel egy minőségi sd kártyát, majd lementel mindent, és újrarakod a telefonod. A facebookot és társait lehetőleg mellőzöd, mert elégé ramigényesek (ilyen irányba fejlődött a világ, nem hiába vannak már 6gb rammal szerelt telefonok) Semmi nem lassítja a telefonod, csak változnak az igényeid. (Ezért jobb az ios, mert ott leszarják az igényeid, csak a tökéletesség látszata maradjon meg) Vagy veszel egy új telefont az igényeidnek megfelelően.

Ifanoktól várom a lepontozást:)

2016. aug. 17. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!