Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Minek ez a bonyolítás?

Minek ez a bonyolítás?

Figyelt kérdés

Tudjuk azt, hogy az androidnak vannak különböző verziói, kitkat(4.4), lollipop(5.0), stb.


Vannak telefonok 3 kategóriában: alsókategória, középkategória, felső/prémium/csúcs(kinek melyik tetszik) kategória.


Az alsó kategóriás mobilok nem kapnak frissítéseket, a középkategóriások keveset, a felsőkategóriások talán egy kicsivel többet.


Vannak játékok/alkalmazások, amik követelnek egy bizonyos android verziót+egyre több RAM-ot, jobb procit, frissítéseikkel egyre nagyobb a követelmény, Pl.: Van egy 512MB RAM-al rendelkező telefon, egy alkalmazás normálisan fut rajta, az alkalmazás frissítése után kilép belőle, mert nagyobb lett a követelmény, vagy magát a kompatibilitást is elvesztette(ez, vagy android verzió miatt).


Ennek következtében egy felsőkategóriás telefonból is lehet egy roncs telefon, mert már nem bír az azóta egyre magasodó követelményekkel.


Miért kell ez? Nem lenne jobb, ha maradnának úgy a követelmények, ahogy vannak? Hogy én veszek egy középkategóriás telefont, és akár 10 év múlva is mennek rajt az alkalmazások, mint eddig. Nem kéne androidból se új verzió, vagy ha mégis, azt kapja meg minden mobil.

Nem lenne jobb így?


2016. aug. 18. 18:52
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Hogy pörögjön a biznisz.
2016. aug. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Pontosan, ki kell futtatni a telefonokat egy idő után, "kell" hogy belassuljon, egyébként nem cserélné le senki...

Kell a növekedés, újabb és újabb telefonokat kell eladni.

A "tervezett elavulás" is be van építve a telefonba, tehát egy idő után úgyis megadja magát...

Vége azoknak a szép időknek amikor az egyszerű buta telefon akár 7-8 évig is jó volt.

Szerintem azt is "megoldották", hogy alig telik el 1-2 év, már alkatrész se legyen hozzá ha szervízbe viszi valaki.

Na jó lehet két év túlzás de nem annyira...

2016. aug. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kevesebben vennének újat ha a régi kifogástalanul működne.
2016. aug. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Vagy ha olcsóbban árulnák, akkor többen vennék. Erre nem gondoltak?
2016. aug. 18. 22:17
 5/8 anonim ***** válasza:
50%

"Vagy ha olcsóbban árulnák, akkor többen vennék."

Ha gyártó/forgalmazó lennél akkor nem kérdeznél ilyen hülyeségeket.

2016. aug. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Bizonyos ár alá nem mennek, egyébként is a legyártást elviszik olyan régióba, ahol olcsó munkaerővel le tudják gyártatni...
2016. aug. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Amúgy amit leírtam fent, azt jól írtam?
2016. aug. 19. 22:37
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen. Régen minden jobb volt. Pl. amikor én gyerek voltam, nem kellett még tölteni sem a telefont. Ott volt bedugva a falba, nem kellett folyton aggódni, hogy jaj lemerül, meg jaj elhagyom, meg jaj, betörik a kijelzője, ha leejtem. És az még ténylegesen bírta 10 évig! Miért kellett bevezetni bármi mást? Mobiltelefon, meg kijelző, meg akkumulátor. Csak a baj van vele.
2016. szept. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!