Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A windos phone-t miért nem...

A windos phone-t miért nem fejlesztik?

Figyelt kérdés
A messengeren néha nem kapom meg az űzeneteket valamikor kiírja hogy van de közben nincs a viber mégrosszabb a facebook-on nem ír ki mindent amit megosztanak vagy ha meglettem jelölve egy képen

2016. aug. 27. 10:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Talán ezért.

[link]

2016. aug. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
mert rájöttek, hogy szar, és nem érdemes pénzt fektetni bele, mert az emberek nem veszik. amit nem is csodálok. nekem csak kis ideig volt lumiám, de kösz elég volt, megszabadultam tőle hamar, nem is lesz többet. szerintem nem csak én gondolom így. pár év, és teljesen eltűnik. nokia állítólag lesz majd megint, de már androiddal.
2016. aug. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Windows Phone-ra azért nem fejlesztenek olyan ütemben, mint más platformokra, mert nem éri meg a cégeknek. Piaci részesedése csekély, és az MS lényegében már 3x nyomta meg a Reset gombot (7, 8.1, 10), ami azt jelentette, hogy a fejlesztőknek keményen hozzá kellett nyúlni a kódhoz, már ha ki akarták használni az új lehetőségeket, fejlesztéseket.


Az, hogy nem érkezik meg egy üzenet, négy dolog okozhatja:

-az értesítés küldője, azaz a Facebook/Viber

-a Push Notification szolgáltatás, amely itt ugye az MS-é

-a telefon OS-e

-az alkalmazás (nem újítja meg periodikusan a push tokent, azaz a "címet", ami alapján az értesítés küldője (FB, Viber) elküldheti neked az üzenetet)

-probléma a hálózati kapcsolattal (bár ettől még késve ugyan, de meg kéne érkeznie)

Láthatod, hogy ebből 2 dolog tartozik MS-re, 2 FB-ra/Viberre, egyre pedig aligha van bárkinek is kihatása. Évek óta nincs saját (mindennapok során használt) Windows-os telefonom, de abból ítélve, hogy kolléga telefonja 2 percenkénti csipogásával őrületbe kerget, illetve nem is panaszkodik, a push szolgáltatással aligha lehet rendszeresen probléma.

Viberrel, FB Messengerrel egyébként nekem iOS-en is van gondom, utóbbi pl múltkor nem jelzett, mikor húgom kért tőlem valami fontosat, aztán persze, hogy sértődés lett belőle, hogy nem válaszoltam.

Amit tudok javasolni, hogy írd meg a Store-ba a problémákat (bár aligha veszik figyelembe, lásd legelső bekezdést), meg rendszeresen nyisd meg az alkalmazást (hogy frissíteni tudja a tokent);

2016. aug. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Oké köszi
2016. aug. 27. 14:04
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert halott rendszer.


Fater céges Lumia 430-ára feltettem a Windows 10 Mobilet, a végeleges verziót és 2 nap után szinte könyörgött, hogy tegyem vissza a 8.1-et... Most nem akarom leszólni a Microsoftot, de az utóbbi időben többet anyáztam őket, mint bármely más cégeket együttvéve. Most épp itt cseszegetnek, hogy már nem 30GB a OneDrive tárhelyem, hanem 5GB(!!!) és sürgősen töröljem le a cuccaimat, mert túllépi az új keretet. Ez milyen bunkósság, persze a Google képes korlátlan tárhelyet biztosítani a fotóimnak és 15GB-ot az egyéb cuccaimnak.


"A messengeren néha nem kapom meg az üzeneteket valamikor kiírja hogy van de közben nincs a Viber még rosszabb a facebook-on nem ír ki mindent amit megosztanak vagy ha meglettem jelölve egy képen"


Én 6 hónapig használtam a 8.1-et és ugyan ez volt. 3 óra után egyben megkaptam a kérdést 60 kérdőjellel.. És én magyarázkodjak, hogy a több éves push notification service képtelen működni egy olyan vállalat telefonján, aki a kezdetektől szoftvereket készít. Miért van az, hogy a kisebb múltú Google képes ezt megcsinálni?


Legalább az Android és az iOS valamiben kiemelkedően jó, de ugyanezt nem lehet elmondani a Windows Phone-ról és a Windows 10 Mobileról. Csak annyi, hogy gyors, de ha nem szinkronizál semmit a háttérben (messenger/viber) akkor jó, hogy gyors, ezért ezt nem mondanám előnynek.

2016. aug. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Bocsánat, a 430 az 640. (ezt sem értem, miért kell háromjegyű számmal jelölni őket, könnyű kavarni)
2016. aug. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
5-ös ugyan ez van velem is és már nagyon utálom
2016. aug. 27. 14:58
 8/16 anonim ***** válasza:
Azért olcsóbb telefonok közt legalább a lumia stabil és szép képet készít...
2016. aug. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
A képpel nincs baj de nem kifejezetten azért veszek telefont hogy fényképezzek
2016. aug. 27. 19:57
 10/16 papagajfan válasza:
Nekem két hónapja van Lumia 550-em (windows 10 fut rajta) , a facebook app tényleg szar már bocsánat a kifejezésért de messenger app pedig majdnem olyan mint androidon a tegnapi telefon frissítés után, a kamera pedig alsó kategóriás létére tényleg jó ez talán az egyetlen pozitívuma. M
2016. aug. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!