Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Okostelefon és pendrive?

Okostelefon és pendrive?

Figyelt kérdés
Vettem egy maxell pendrive ot és az egyik vége jó a tefonba a másik a gép be ! Na és az a baj hogy ha bedugom a telóba nem érzékeli ! De a gép fel ismeri ! Akkor nem kompatibilis? Hogy lehetne mrgcsinálni hogy jó legyen ! 5000ft volt a pendrive ! Most dobjam ki ? A telefonom samsung galaxy s3 mini !

2016. aug. 29. 18:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Valószínű, hogy a telefon nem otg képes.Nem a pendrive hibája, hanem a telefoné.Emiatt nem kell kidobni. Vagy ha annyira ki akarod dobni akkor add oda nekem :)
2016. aug. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 |Orfeusz| ***** válasza:

Gyárilag nem tud olvasni külső adattárolót.


3 megoldás van:


1. Rootolt telefonon ezzel az alkalmazással fel lehet oldani az USB-OTG-t (ez az a funkció amivel tud olvasni pendrive-ot is).


2. A CianogenMod ROM-ban fel van oldva az OTG, tehát ha azt telepíted a telefonra, akkor is működik.


3. Veszel egy USB-OTG kábelt, és a telefont kikapcsolod, az USB-OTG-n keresztül töltőre rakod (telefon>usb-otg kábel>usb apa-apa kábel>töltő). Ha így bekapcsolod, akkor a következő kikapcsolásig megy az usb-otg, de tölteni nem lehet a telefont. És így a speciális pendrive is fölösleges, mert az otg kábelbe bele lehet dugni rendes USB-t is.


Én személy szerint az elsőt javaslom, az elég egyszerű, nem tudsz vele kárt tenni a telefonban sem. Vagy vidd vissza a boltba a pendrive-ot és próbáld meg kicserélni egy rendes USB3.0-s pendrive-ra. Azt hiszem ez a vásárlástól számított 3 napig lehetséges. De ha azt mondod, hogy nem működik, akkor lehet utána is kicserélik.

2016. aug. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 |Orfeusz| ***** válasza:
Az első módból kifelejtett app link: [link]
2016. aug. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ettől még ne dobd ki..

De előtte meg kellett volbna nézbed, hogy a telefonod OTG képes-e.

OTO azt jelenti, hogy tudja-e olvasni a rádugott USB eszközt.

Az USB eszköz olvasésához a csatlakozóban ott kell lenni az ehhez szükséges 5V tápfeszültségnek. Az akkuja meg csak 3.7-4.1 voltos.

Ehhez egy külön áramkör van beépítve az OTG (pendrive olvasós) képes készülékekbe.

Úgy tudod, a Tiedben ez nincs, mint sok másban sem.

2016. aug. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bocsi, csak kíváncsi vagyok: minek akarod összedugni a 3 eszközt. Nem fér a fejembe.
2016. aug. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Orfeusz| nevű felhasználó Köszi a választ le töltöttem és azt írta hogy az SU modul nem található ezért nem működik az alkalmazás ! De azért köszi !
2016. aug. 29. 21:13
 7/7 anonim ***** válasza:

Hm...

1. Igen csodálkoztam volna, ha szoftveresen megoldható egy hardver hiánya.

Ha nincs benne az 5V-ot előállító áramkor, amely az USB eszközök működtetéséhetz szükséges, akkor nem fog működni.

2. melyik az a hülye gyártó, aki beleteszi a hardvert, értsd alatta: megtervezi, belerakja az alkatrészeket és eltitkolja. Elveszti azt az előnyt, hoigy odaírhatja a műszaki adatokhoz azt a sokak számára fontos dolgot, hogy: OTG képes a készülék. Lásd a kedves kérdezőt.

2016. aug. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!