Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Új telefont vettem, és nem...

Új telefont vettem, és nem tudom, hogyan kéne töltenem?

Figyelt kérdés
A szüleim szerint merülésig használni, majd kikapcsolva 12 órát, ezt háromszor. Viszont olyat is olvastam, hogy a mai telefonoknál ez hülyeség. A telefon egy Allview x2 soul lite. Rendelkezik valaki tapasztalattal?

2016. szept. 9. 16:34
 1/6 Komuves Kelemen válasza:
100%

ez 20 éve volt! a litiumos aksikat kb csak azzal lehet kinyirni, hogy lemerited csutkára!


mindig toltsd 20%-nál és nem lesz vele baj.

2016. szept. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Mai telefonoknál már hülyeség, jól olvastad.
2016. szept. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az ezredforduló körül kellett így tölteni. Mostmár inkább árt a telefonnak, ha csontig meríted, és aztán fullra feltöltöd, mert a mai akkumulátorok utálják a szélsőséges viszonyokat. Töltsd úgy a telefont, mint az előzőt, semmi egyéb bánásmód nem kell neki.
2016. szept. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Töltsd fel kb. 85%-ig (az sem tesz jót neki, ha teljesen fel van töltve), illetve 20% alá ne hagyd menni (az meg a legrosszabb döntés, ha hagyod teljesen lemerülni).


Egyszerűen legyen 25% és 85% között.

2016. szept. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, most az aktuális divat a 85%-ig töltés (ki a fassz fog a telefon mellett állni, hogy mikor éri el a 85%-ot...) Szóval a kezdeti görcsölés után hamar eljutsz odáig, ahová mindenki más: használod > lemerül > felöltöd > használod > lemerül, stb... mivel a lítiumos akkuk ezt eltűrik.
2016. szept. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Van erre app, beállítod hogy jelezzen 85%-nál és kész.

Nem kötelező így tölteni, de tény, hogy így hozhatod ki a legtöbbet az aksiból.

2016. szept. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!