Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Kínai mobilmárkákról vélemények?

Kínai mobilmárkákról vélemények?

Figyelt kérdés
Gondolkozom, hogy itthon nem annyira elterjedt márkát vegyek. Xiaomi, LeEco, Meizu, ilyesmi márkákon gondolkozom. Valakinek tapasztalat, vélemény?

2016. okt. 11. 20:14
1 2 3
 1/21 |Orfeusz| ***** válasza:
93%

Xiaomi teljesen jó, 100% ajánlom. A LeEco elsősorban kínai belpiacos, sok kínai app van rajta, részben a rendszerbe integrálva. A Meizu is minőségi, de valamivel a Xiaomi mögött van.


Azt érdemes tudni, hogy a legtöbb kínai telefonban nincs CAT20 LTE (800MHz), ezért a vidéki 4G mobilhálózaton lehetnek vele problémák - ahol 800MHz-es hálózat van kiépítve, ott nem lehet velük mobilnetre csatlakozni.


A Xiaomi Redmi 3S tudja ezt a frekvenciát is, a többi telefon tudtommal nem, de bármelyiknek a specifikációs táblájában le tudod ellenőrizni.


Minőségre nincs velük baj, többségében már fémházasak, jó képernyővel, ennyi pénzért """nyugati""" márkából nem kapsz ilyet. A kamera az árkategóriának megfelelő szökött lenni.


Nekem egy 2 éves, csak Kínában forgalmazott telefonom van. Kicsit gagyi a műanyag borítás, kicsit selejtes a képernyő, kicsit kellett hegeszteni a szoftveren, de még mindig megy (fénykorában 45e Ft volt). Ha itthon forgalmazott telefont veszel, 50e fölött, akkor nem lesznek ilyen bajaid sem.


Ha árban belefér, én a Xiaomi Redmi 3S-t ajánlom, a 3GB RAM-os verziót.

2016. okt. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Xiaomi Redmi Note 2-m volt. Teljesen elégedett voltam vele, nem volt semmiféle hardveres problémám. A minőségére nem lehet panasz, bármennyire meglepő :D Csak ha használni akarod, ne kezdj el romolgatni. Használj stabil romot, ne fejlesztőit. :D Azzal nem lesz baj.
2016. okt. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
9%
Ksziaomii, Dodzsii.
2016. okt. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

[link] ez itt elég jó árúnak tűnik. Az aksi jó, többi hardver is több, mint elég (nekem). Viszont akkor ha jól látom, ezen pont hiányzik az a freki (?)


LeEco Letv-n gondolkoztam még, brutál specekkel láttam persze többért. Az oldalon a vásárlói visszajelzés általában pozitív, viszont máshol hallottam már ezt is-azt is. Főleg túlmelegedést, kikapcsolást stb. És olcsónak olcsó, viszont azért még mindig több tíz k forint és azért szeretném meggondolni, mielőtt rendelek egyet. Aztán meg nem is tudom, hová fordulhatnék itthon, ha nem jó.


Ezeken van magyar nyelv egyébként, vagy legalább billentyű? És ha nincs, lehet rá tenni? Nem zavarna, ha esetleg full angol volna, de nem szívesen irkálnék hivatalos e-maileket ékezet nélkül.

2016. okt. 11. 21:03
 5/21 anonim ***** válasza:
eustock.eu-ról rendeld... magyar nyelv,magyar gari :D
2016. okt. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Meizu M2 Note-ot használok egy éve.

Az égvilágon semmi baja, nem fagy, nem lassul, az egyik legjobban optimizált androidos telefonom, ami eddig volt.

És került 50 ezerbe, tavaly.

Én is eustocktól rendeltem, legjobb ár, teljesen megbízhatóak, csak általában hamar kifogy a készletük.

2016. okt. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 atom077 válasza:
Nekem Doogee f5 van és tökéletesebb telefont nem is választhattam volna! Szép képeket csinál, 3Gb ram, nagyon gyors! Egyetlen hátránya: Vodafonos nethez nem tud csatlakozni! Szóval ha Vodás vagy inkább hanyagold, de ha más szolgáltatónál vagy, tökéletes gépezetre találsz benne!
2016. okt. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Utolsó, mióta van meg? Semmi hibát nem tapasztalsz?
2016. okt. 17. 21:55
 9/21 anonim ***** válasza:
0%
Tényleg jók ezek a szuper kis Doddzsíík, de a net nem megy rajtuk. Lehet hogy el is romolnak egy év alatt, de ez sem baj hiszen addig jön egy új modell.
2016. okt. 18. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Na megjött a 45%-os, IQ-jával equivalens nagyjából 13 éves barátunk is. Rég láttunk, milyen volt a suli?
2016. okt. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!