Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Samsung Galaxy S6-hoz érdemes...

Samsung Galaxy S6-hoz érdemes Gear VR-t venni?

Figyelt kérdés
Mit tud ez a VR szemüveg, amit a kínai olcsó szemüvegek nem? És mire lehet használni? Milyen appok vannak rá?

2016. okt. 16. 18:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Leginkább videók, filmek nézésére alkalmas.

Egyébként a VR box, és hasonló szemüvegektől leginkább a tartalomkínálatban különbözik. Azzal a cardboard appokat tudod használni (hozzáteszem, van bőven), a gearVR-hoz pedig vannak külön fejlesztett appok. Játékok is, de szerintem nem akarsz vele játszani... (nem oculus rift).

Én is gondolkozok, hogy megvegyem e, a mediamarktban próbáltam, már többször is, Nekem tetszik, de az, hogy jobb e annyival egy kínai szemüvegnél mint amennyivel drágább, azt nem tudom. Szerintem nem.

2016. okt. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Jó szórakozás lehet annak akit ez érdekel. Vannak jobb minőségű európai gyártmányú szemüvegek is. Magyaroszágon lehet kapni például a Homido headsetet ami francia gyártótól van. De ennek az ára majdnem annyi mint egy GearVR és nincsenek benne kiegészítő giroszkópok és vezérlőgombok.

El lehet a VR-rel szórakozni. Lehet 360 fokos 3D képeket nézegetni és vannak jobb teljes játékok is és bár azok fizetősek de nem drágák.

Ami érdekes lehet hogy trinus VR programmal a számítógépen futó játékok képét lehet tükrözni a telefonra és a VR headseten keresztül tudsz velük játszani. Ilyenkor több-kevesebb késleltetéssel lehet számolni de ez attól is függ hogy wifi vagy usb tethering van használva a képátvitelre. A régebbi Gear VR usb aljata csak töltésre jó és usb tethering-el nem használható. A többi VR headsetnek ennyi az előnye hogy azoknál közvetlenül a telefonba dughatod be az usb kábelt. De a Gear VR meg a legjobb minőségű.

A Samsung S6 sokak szerint eléggé melegszik a headsetben mert nagyon pörgetik a hardvert egyes VR alkalmazások. S7-el már jobb a helyzet mert ugyanígy felhasználva az csak langyos. De lehet hogy nem is bírod addig a fejeden tartani hogy leizzadj benne ha érzékeny vagy és jelentkezik a motion sickness. Én semmilyen rosszullétet vagy szédülést nem tapasztaltam. De mindenki különbözik.

Filmeket is jó ezeken nézni de a vr mozik nem jók inkább csak érdekességek. Egy SBS player-t kell használni ami duplázza a lejátszott videó képét és így már olyan mintha a moziban ülnél és nem mászik el a kép.

Ha esetleg nem Gear VR-t vennél akkor is előhozhatók az oculusos szoftverek a quickshortcutmaker-el és a gearvrservice szolgáltatás beállításaiban fejlesztői módba váltás után már akkor is elindulnak a csak GearVR-re fejlesztett VR szoftverek ha nem érzékel a telefon GearVR-t. Az újabb verziók esetén már ez problémásabb de én nem tapasztaltam ezzel kapcsolatban semmilyen akadályt mert nekem egyébként is van fejlesztőként ehhez megfelelő aláírással rendelkező telepítőcsomagom.

Ha nem GearVR-t hanem egyéb headsetet vennél a telefonodhoz akkor írj és leírom részletesebben hogy indíthatod el a GearVR-es alkalmazásokat.

2016. okt. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!