Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Honnan vegyem meg ezt a telefont?

Honnan vegyem meg ezt a telefont?

Figyelt kérdés

Na, a helyzet az, hogy szeretnék venni egy Sony Xperia Z3+ Dual (E6533) típusú telefont. Ez mind szép és jó, mivel a hardvere veri a mostani Sony telefonokat, és a mostani Sony telefonok úgy el vannak cseszve, hogy nem igaz. Akkor volt a csúcson a telefonpiacban, amikor kijött a Z1. De ez a Z3+ még az a kategória, ami jó árban van ahhoz képest, hogy milyen jó. A probléma ott kezdődik, hogy mivel 2015 májusában jött ki, nem forgalmazzák hivatalosan, illetve igen, de csak Árukeresőn fellelhető GSM féle boltokból, ahol ugyan 90 ezer forint, nincs rá gyártói garancia. A kérdésem az, hogy szerintetek merjem megvenni mondjuk a www.b-tel.hu oldalról? Mert ott néztem, és az is szép, hogy van rá 2 év bolti garancia, de hát az meg annyit is ér...Vannak kivételek, de mégis csak a gyári a legjobb. Estetleg olyan nincs, mint a Samsung termékek vásárlásánál, hogy megveszem gyártói garancia nélkül, de a Sony oldalán beregisztrálom a terméket (ha még be lehet egy több mint 1 éves telefont), és akkor kapok rá garanciát? És ha mondjuk kapok, azt a bolt biztos nem rendezi helyettem, így a Sony-t hogy lehet felkeresni? Vagy megbízható a fent említett bolt és az a 2 év bolti garancia jó?


De egyébként az oldalon 1+1 évet ír, nem lehet, hogy azért, mert 1 év a bolti és 1 év a gyártói?



2016. okt. 19. 19:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Segíteni ugyan nem tudok, hogy hol vedd meg, de már azt is nagy dolognak tartom, hogy tisztában vagy azzal, hogy a GSM boltos garancia nem ér annyit, mint a gyári. Sokan nem tudják ezt.
2016. okt. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó mondatra: 1 év hardver + 1 év szoftvergarancia szokott lenni GSM-ekben, természetesen bolti. Utóbbi kimerül abban, hogy gyári állapotba állítják neked (netán újraflashelik), aztán ha még mindig rossz, azt mondják, hardveres a hiba, vegyél másikat.
2016. okt. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A szoftveres újratelepítésekhez értek, főleg a Sony félékhez, úgyhogy arra biztosan nem lesz szükségem, volt egy SP-m, amin utólag már csak gyakoroltam, volt, hogy megszakadt a frissítést, Flashtool-ra volt szükségem, vagy amikor még volt Sony Update Service, akkor az is legyalulta, és újra tudtam húzni.


Én a hardveres meghibásodástól félek, habár az SP az nagyon strapabíró volt, sokszor kapott, volt hogy földhöz is vágtam, és semmi. A veszte az lett, hogy elázott. Amúgy még menne. De persze erre már vigyáznék, de azért ha meghalna, akkor mit tudnék csinálni?

2016. okt. 19. 19:15
 4/8 A kérdező kommentje:
Sőt, mielőtt egyből vinném küldeném vissza, először ellenőrizném, hogy nem szoftveres hiba áll fenn. Ha nem, akkor a hardveres hibát ilyen boltokban cseszhetem, vagy merjem megkockáztatni a vásárlást, arra hivatkozva, hogy a Sony nem romlik el olyan könnyen?
2016. okt. 19. 19:18
 5/8 A kérdező kommentje:

"egyből vinném küldeném"


*küldeném

2016. okt. 19. 19:18
 6/8 anonim ***** válasza:

B-tel lel van egy tapasztalatom samsung wave készüléket vettem tőlük olyan 2010-11 ben, nem volt semmiféle gondom vele, viszont amikor el adtam más gsm boltban szóltak, hogy a hátlap nem eredeti illetve más színű (hozzáteszem lila és szürke közt nagyon pici átmenet volt)

Lényeg az, hogy más hátlappal kaptam meg a telefonom.

Talán azóta fejlődtek de kitudja.


Amúgy én ezt a +1 év garanciát hülyeségnek tartom, eu-s rendelet szerint +1 év garancián felül kötelesek +1év szavatosságot adni (lényegében ez is garancia)

2016. okt. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Értem, hát szerintem az lesz, hogy bemegyek a Media Marktba, és akkor veszek egy telefont.
2016. okt. 19. 19:38
 8/8 A kérdező kommentje:
Vagy nem tudom, hát amúgy annyira szeretném azt a Z3 Plus-t. Főleg 90 ezerért. Szerintetek ha megveszem, és egyből beregisztrálom a Sony oldalán, akkor lesz rá garanciám?
2016. okt. 19. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!