Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi lehet az sd kártya baja?

Mi lehet az sd kártya baja?

Figyelt kérdés

Van egy 32 GB-os kártyám és miután betettem a telefonba azt kérte, hogy formázzam.

Így is tettem és most meg 1,58 GB-os lett.

Mi történt és mit lehet csinálni most?

Nem értem mitől lett ez, valahogyan csak vissza lehet ezt fordítani.



2016. okt. 22. 23:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Most vetted? Valsz hamisitvány. A h2testw nevű progival lehet letesztelni.
2016. okt. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen, most vettem.

Nem tudom mit jelent pontosan, hogy hamisítvány.

Már úgy érted, hogy talán nem 32 gigás?

Most próbálom számítógépen újra formázni hátha sikerül.

2016. okt. 22. 23:12
 3/7 TR75 ***** válasza:
Igen, a hamis sd-kártyák egy része kisebb kapacitású, mint ami rá van írva.
2016. okt. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A gyártási hibás kártyákat is eladják, a gyártás során lehetőség van a hibás területet lezárolni, a maradék használható, kérdés hogy mekkora marad.

Hát nálad ennyi.

Vissza nem tudod csinálni.

2016. okt. 22. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha nem hivatalos boltban vetted Media Markt stb.. esetleg rendelted Ebay stb akkor nagy valószinűséggel hamis, gagyi kártya. Sokszor még a Windows is annyinak látja, mint ami rá van írva (mert "hazuduk magáról") de valójában 1-2 gigás. Ha meg eredeti, oróbáld újraformázni NTFS-be, ha így se jó, akkor cseréltesd ki blokk ellenében.
2016. okt. 23. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és a segítséget!

Hát igen, ez amolyan netről rendeljük meg olcsóbban dolog volt.

Haver azt mondta, hogy neki jó a telefonjába, nincs gond.

Mondjuk nem is kérdeztem mekkorát jelez neki így, hogy bent van és nyilván az ő telója is formázta.

Az egyiket már leteszteltem a fentebb említett programmal, az valóban sokkal kisebb, a másik tesztelése most ment le.

Az 32 giga helyett alig több mint 4 giga....ez aztán a hatalmas tárhely. :D

Gondoltam a 8 gigás kártyámat majd "olcsón" lecserélem nagyobbra. Hát nem így lett.

Mindegy, megvolt a tanulópénz.

2016. okt. 23. 09:08
 7/7 anonim ***** válasza:

A haverednek is csak azért "jó" mert még nem telt be a 4Gb. Ahogy eléri a hamis kapacitást megbolondulna teló mert felülírja a már megírt adatokat!


Én ezelőtt 5 évvel " tanultam". Az ebayről vettem akkoriban, szerencsére a paypal visszaadta a pénzt.

2016. okt. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!