Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Előfizetéssel vettem egy...

Előfizetéssel vettem egy telefont de mivel nem bírtam fizetni a számlát letiltották és nincs hálózat. Ha kikódoltatom akkor tudom használni más kártyával?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 27. 12:30
 1/10 anonim válasza:
persze
2010. ápr. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%
Ha ugyanannál a szolgáltatónál veszel egy feltöltős SIM-kártyát, azzal is tudod használni.
2010. ápr. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
akkor kikódoltatnom sem kell?elég sz@r helyzet de így alakult sajna..
2010. ápr. 27. 12:42
 4/10 anonim ***** válasza:
mivel letiltották, így addig nem vehetsza nevedre semmilyen előfizetést, kártyást se szerintem amíg ezt nem rendezed, de nem csak hogy ott nem, de másik szolgáltatónál sem, mert utánanéznek, mikor vennél hyg van-e vhol tartozásod..szal vmi közeli családtaggal vagy baráttal beszéld meg....
2010. ápr. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A T-Mobile a kedvezményesen vásárolt, de bedőlt szerződések készülékeit is tiltja (blacklist), így az más kártyával sem jelentkezik fel a hálózatra. (Sok esetben a többi szolgáltató is áttölti a blacklist adatait, így azokon sem használható.) Ekkor az IMEI átírása segít, de ez ugye bűncselekmény.
2010. ápr. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Most akkor nem lehet máshogy használni??
2010. ápr. 27. 13:34
 7/10 anonim ***** válasza:
HA T-Mobileos volt, akkor esélyes, hogy nem. De próbáld ki, dugj bele egy T-mobileos kártyát. Ha azt felengedi, akkor csak a SIM kártyát lőtték le.
2010. ápr. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha letiltották a készüléket akkor már csak az imei szám kiütése segítene, de az nem igen kivitelezhető mert büntetnek érte és senki sem vállalja.

És ha 3 hónapon belül nem rendezed tartozásod, feltesznek egy tiltólistára ami azzal jár hogy egyik szolgáltatónál sem vehetsz készüléket és/vagy simet !Tehát figyel ezekre a dolgokra !

2010. ápr. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

1. A telefon akkor is a szolgáltató tulajdona ha le van tiltva. Csak akkor lett volna az előfizetőé, ha a szerződésben foglalt feltételek teljesülnek.

2. A készülék szoftveres beavatkozása (értsd IMEI megváltoztatása) illegális.


Szóval nem is a tiéd, és meg akarod hekkelni, az már gáz.

Remélem tudod, hogy az árát ígyis követelni fogják rajtad?


A másik pedig az, hogy ilyen dolgokhoz ne add az email címed. Ha véletlenül rendőrségi eljárásra kerülne a sor, akkor ezzel elárulod magad. A kollégámhoz kb 1 hét alatt jutottak el. Mivel ő magának csinálta az IMEI cserét, elvitték a gépét. De azokat is mind, ami javítani volt nála 4 másik. Hidd el nem kérdeznek sokat. Azt mondják hogy gyanús, és már visznek mindent.

Régebben engem is felnyomott valaki, hogy lopott cuccokkal üzletelek, pedig csak javítottam mindenfélét, amit hoztak. Pl erősítő, tv, autósmagnó, stb, kinek mije romlott el. Hát ezért engem is kipakoltak, és az volt a szerencsém, hogy erről hivatalos jegyzőkönyvem volt. Így nem kellett magyarázkodnom a tulajoknak, hogy hová tettem a cuccaikat, bár ezzek után nem nagyon tolakodtak nálam a kuncsaftok. Természetesen a lefoglalt cuccok a legritkább esetben kerülnek vissza.

Egyszer egy olyan miatt volt kellemetlenségem, hogy egy srác elhozott egy telefont, hogy nem tudja bekapcsolni. Nem volt benne sim. Beleraktam az enyém. Bekapcsoltam. Télleg, nem ment, le volt tiltva. Visszaadtam neki, mondtam hogy ezzel nem foglalkozok. MÁSNAP délután bevittek a rendőrségre minden magyarázat nélkül, és következő reggel volt kihallgatás. Ott kiderült, hogy azért a telefonért amibe a simem raktam, elverték a gazdáját valami tartozásért, és elvették tőle. Ne tudd meg milyen macera kimosni magad egy ilyenből. Ráadásul igazolást kellett kérnem, hogy miért nem mentem dolgozni.

Sok helyen van ismerősöm, így kisegítettek mindig, de egy telefon miatt nem érdemes kockáztatni hogy beszopatod magad.

2010. ápr. 28. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat de én nem akartam semmi illegális dolgot csinálni a telefonnal. és a tartozást már rendezem részletekban
2010. ápr. 28. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!