Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » IPhone 6 miután kiderült,...

IPhone 6 miután kiderült, hogy a telefon hajlik változtattak az anyagon, hogy az utána készült iphone-k ne hajolhassanak?

Figyelt kérdés
Ha esetleg igen, azoknál is él a "touch diaster" dolog?

2016. okt. 29. 21:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
24%
Nem hajlik. Hogy is mondják ezt? Hoax, kacsa, álhír, stb. Te meg bevetted.
2016. okt. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

i6+ tulaj vagyok tudom, hogy hajlik

Most cseréltettem "touch diaster" miatt a telefonom és azért gciztek velem a szervizben mert állítólag "0.000001mm meghajlott a készülék" és az én hibám.


Tegnap kaptam meg az új készüléket és nem tudom, hogy változtattak-e valamit azóta vagy nem

2016. okt. 29. 21:17
 3/11 anonim ***** válasza:
26%
Pedig nem hajlik. Nem kellene hülyét csinálnod magadból azzal, hogy itt váltig állítod, hogy hajlik. Mert nem. A szervizben téged hülyére vettek, ráadásul még ki is teregeted ide.
2016. okt. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

kicserélték, nem vettem újat, csak sokat gciztek vele.


Kérdésem továbbra is fennáll

*ill. kiegészíteném mert ahogy látom kérdésből lemaradt a PLUS szó, tehát iPhone 6 plus-ról van szó*

2016. okt. 29. 21:25
 5/11 anonim ***** válasza:

Íme:


[link]


De be is másolom az egész cikket ide, hogy lásd, mekkora ökörséget beszélsz:


"

BendGate: tényleg meghajlik az iPhone 6?

Jadeye vélemény 2014. szeptember 24. 15:42 43 hozzászólás 5 perc

Ez a cikk legalább 1 éve frissült utoljára. A benne szereplő információk a megjelenés idején pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.


Minden egyes új iPhone esetén van valami, amit a média pusztán azért felkap, mert az Apple-ről van szó, és ennek köszönhetően az adott hírre többen kattintanak, mint minden más egyébre. Ilyenkor a hír valóságtartalma is háttérbe szorul, a lényeg csak a felnagyított probléma, ami a kattintásokat generálja a felháborodottság, vagy adott esetben a konkurencia kárörvendése miatt.


bendgate


Nincs ez idén sem másképp, most a legújabb az, hogy az iPhone 6 meghajlik pusztán attól, hogy valaki a zsebében hordja. Mivel már többen kérdeztétek, valóban igaz-e mindez, és mivel Handrás már megírta a dolgot példákkal illusztráltan, így át is emelnénk ide a cikkét, aztán döntse el mindenki maga, hogy mennyiben lehet vagy kell-e egyáltalán ezt az egészet komolyan venni. Tanulság? Ne ülj rá. Ha meg túl szűk a nadrágod, vedd ki a zsebedből.


De át is adnánk Handrásnak a szót.


***


Úgy látszik, minden évben kell találni valami hülységet az épp aktuális iPhone kapcsán, idén sincs ez másképp. Most épp „nagyon okos” emberek rájöttek, hogy az iPhone 6 meg tud hajlani. BendGate… Tényleg?


Tényleg meghajlik – mint ahogy minden más, hasonló méretekkel és vékonysággal rendelkező telefon is meghajlik. Az alábbi videó lepte el ma futótűzként a netet:


Röviden annyi a történet, hogy egyes iPhone-felhasználók arról számoltak be, hogy ha zsebükbe teszik az iPhone 6 Plus-t és ráülnek, akkor meghajolhat. A videón látható fickó gyorsan rátett egy lapáttal, és kézzel teljesen meghajlított egy iPhone 6 Plus-t. Ezt persze gyorsan felkapta a média, még a Time is lehozta, ezzel 2,5 milliós nézettséget produkálva a fenti videónak. Te is megnézted, tehát kerestél egy kis pénzt a srácnak. 2,5 millió megtekintésért nagyjából 2000 dollárt fizet a YouTube. Innen is gratulálunk az ötletért a videó készítőjének. Frissítés: Már kb, 3000 dollárt keresett (600 000 forint).


Egészen elképesztő, hogy a leghitványabb sztorikból is hihetetlen pénzeket lehet csinálni manapság. Elhajlik az iPhone 6. Nosza, vegyük videóra, erre tuti rákap a média. És tényleg.


Egy ilyen sztori, ami az Apple-t kritizálja, rengeteg kattintást vonz, ezért hozza le a média ezeket az egyébként félig-meddig kamu és szenzációhajhász híreket. (Bár mi nem ezért írtunk erről, de látod, te is ide kattintottál.)


Az már szinte senkit nem érdekel, hogy egy valós, vagy mondvacsinált problémáról van-e szó. Egy 16 cm-szer 8 cm-es és 7 mm vastag alumínium meg tud hajlani. Hát ez hatalmas felfedezés, de tényleg.


Gyors keresés az interneten, és kiderül, hogy minden más hasonló készülék meg tud hajlani, ha szűk farmerzsebben hordja valaki, és ráül. Itt van pár példa:


Íme egy iPhone 4s. Már évekkel ezelőtt kiderült, hogy meghajlik az iPhone. Micsoda szenzáció.


iphone4bent


De nézzük tovább. Itt van egy iPhone 5. Még nagyobb szenzáció! Az iPhone 5 is meghajlik ha ráülsz.


Na de mi a helyzet a többi gyártóval? Hopp itt egy Samsung Galaxy. Csodák csodája, ez is meghajlik.



Sőt még az egyébként az iPhone-nál jóval vaskosabb HTC M7 is meghajlik.



HTC Evo? Valaki?



Vagy itt egy Sony Xperia. Ez is meghajlik.


Mi a különbség az iPhone és egyéb gyártók telefonjainak a meghajlása között? Semmi. Kivéve, hogy ha egy Samsung vagy egy Sony hajlik meg, az senkit nem érdekel, ezért nem is nagyon foglalkozik vele a média, ellenben ha az Apple telefonja hajlik meg, az egyből világszenzáció.


Hogy ne csak az én véleményem legyen itt, John Gruber sem hagyta szó nélkül az esetet, ezt mondta a Bending Gate-tel kapcsolatban:


Nem hiszem el, hogy az iPhone-meghajlás ügy egyáltalán ügy lett. Nézd meg ennek a sggfejnek a videóját, amit számomra megmagyarázhatatlan módon még a Time magazin is lehozott. Nem azon kellene meglepődnünk, hogy az iPhone egyáltalán ellenállt ekkora nyomásnak? Hogy a kijelző nem tört szilánkosra? Ekkora nyomásnak kitéve az a csodálatos, hogy nem tört azonnal ketté a telefon. Ha ekkora nyomást érzel a zsebedben az iPhone 6-on, akkor egyértelműen egy bővebb nadrágra van szükséged. Ha pedig berakod a hátsó zsebedbe és ráülsz, akkor nem is tudom mit mondhatnék.


Nathan Olivarez-Giles a WSJ-től:


Az iPhone 6 és az iPhone 6 Plus nem csak az Apple által valaha gyártott legnagyobb iPhone-ok, hanem a legstrapabíróbbak is – legalábbis a SquareTrade biztosítótársaság által közzétett »törhetőség-index« szerint.


A tesztekben az iPhone 6 Plus jobban teljesített mint a Samsung Galaxy S5, ki is érdemelte a legellenállóbb telefon címet az 5 hüvelyk feletti kategóriában.


Arról nincs információ, hogy készítenek a jövőben „beteszem a zsebembe és ráülök a nagy sggemmel”-teszteket is.


Személy szerint én vezetés közben a farzsebemben hordom az iPhone-omat, rá is ülök, de a 67 kilóm alatt nyilván nem hajlik meg. Ha 100 kilós lennék, akkor egyértelműen odafigyelnék erre, és nem ülnék rá a telefonomra, ugyanis nem vagyok hlye.


Itt jegyezném meg továbbá, hogy szerintünk a legnagyobb probléma az iPhone 6 és iPhone 6 Plus készülékekkel az, hogy nem tudnak eleget gyártani belőle! NincsElég-Gate!"

2016. okt. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Csak hogy tiszta legyen:

Az Apple által használt (Samsung gyártmányú) LCD kijelzők

nem éppen hajlékonyak. Rideg, gyártásának köszönhetően ha

1mm-t kellene hajolnia teljes felületén, már akkor is törne.

Mivel a kijelző teljes mértékben fix, ezért ha a telefon

hajolna, akkor a kijelző is törne.


Kicsit több logikát kellene az embereknek osztani :)


Egyébként gratulálok, hogy kicserélték, nekik ez anyagá-

ron 20e ft, te pedig megveszed a következő terméküket is.

Mert meg fogod.

Így tettél a zsebükbe tudtodon kívül 100e ft-ot :)

2016. okt. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ezt a cikket nem is láttam még lol, akkor cumi...


Viszont ez nem változtat a touch diaster dolgon... ami azóta is lóg a levegőben


Illetve jó, hogy megveszem a kövi terméküket, lehet h szemetek garanciáztatásnál és nem ér annyit de jobb mint bármelyik droid

2016. okt. 30. 00:25
 8/11 anonim ***** válasza:

A 6 soha nem hajlott, a 6+ból volt néhány ilyen, az is főleg azért mert pár ökör úgy ült le, hogy a farzsebében volt az a tepsi méretű telefon... no comment.


Egyébként az Apple gondolva az idiótákra is, a 6S-től kezdve erősebb alumíniumot használt.

2016. okt. 30. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
9# szóval az utáni modellekben nem lett bevezetve köszi az infot!
2016. okt. 30. 18:46
 10/11 anonim ***** válasza:
Mi nem lett bevezetve? Pont azt írtam le, hogy 6 után, vagyis 6S-től kezdve erősebb alumíniumot használnak.
2016. okt. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!