Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Internetről biztonságos...

Internetről biztonságos okostelefont rendelni vagy csak személyesen szabad üzletekben vásárolni? Átverésgyanús ha egy Galaxy S7 143000 ft-ba kerül míg a legtöbb helyen, szolgáltatónál 200000 ft felett van?

Figyelt kérdés

[link]


árukereső.hu-n ezt hozta fel a legolcsóbbnak és a bolt is megbízhatónak van feltüntetve 5 csillagot kapott értékelések alapján. Reális lehet vagy ha megrendelem rám sóznak egy használt, gyári hibás kacatot?


2016. nov. 11. 15:23
 1/2 Ignis Subdialis ***** válasza:

Nekem az a tapasztalatom, hogy internetről praktikusabb/biztonságosabb rendelni, méghozzá a 14 napos elállási jog miatt, amivel úgy is visszaküldheted a terméket, ha egyszerűen csak nem tetszik.

Én már mindent interneten rendelek, persze műszaki cikkeknél először besétálok egy boltba, jól megnézem, s utána rendelem meg a neten, lehetőleg olyan helyen, ahol van személyes átvétel. Általában az oldalon online ki is fizetem.

Pont telefon vásárlásával jártam én is úgy, hogy kettőnél is éltem az elállási joggal, mindkét esetben szó nélkül visszautalták a pénzt napokon belül, sőt az egyik üzlet az eMAG volt, ahol konkrétan egy futár jött el a termékért ingyen, mert nincs irodájuk.

Ezzel szemben amikor üzletben vásárolt terméknél kellett garanciát érvényesíteni, cserélni vagy ilyenek, az volt a kínszenvedés maga, sorban állás, huzavona a vevőszolgálattal, bizonygatni azt, ami teljesen világos és olyan nincs, hogy pénz visszafizetés, csak az interneten vásárolt termékekre vonatkozik ez az elállási jog, nincs olyan törvény, ami hasonlót előírna a boltok számára, bár sokan azt hiszik, hogy 3 napon belül vissza lehet vinni a terméket, de ez egy tévedés, az üzletek maguk döntenek arról, hogy hajlandóak-e visszavásárolni a terméket.

Tehát ha be akarod biztosítani magad, akkor sokkal érdemesebb neten rendelni, ráadásul ennek a webáruháznak boltja is van, nem csak jó értékelései, szerintem nem kell aggódni.

2016. nov. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kínából még biztonságosabb is rendelni,mint itthonról.
2016. nov. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!