Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » IPhone 6s használók figyelem!...

Patriksztár kérdése:

IPhone 6s használók figyelem! Megéri szerintetek? [Story lent! ]

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Elérkezett az a pont, mikor új telefonban kezdek el gondolkozni sajnos.

Jelenleg egy Samsung Galaxy Note 4 típusú okostelefonom van, de szegény már a végét rúgja, lassú, folyamatosak a fagyások, túlmelegedések, és egyéb finomságok. Osztálytársam által használhattam egy rövid ideig egy iPhone 6s-t, ami mit ne mondjak, nagyon megtetszett, és elgondolkoztam a váltáson, viszont fennállnak aggályaim a dologgal kapcsolatban..Mégpedig:


- Mennyire más egy ilyen modernebb iPhone, mint az én telefonom?

- Mennyi az üzemideje? Egyik legjobb barátom azt mondta, 3 napot bír az ő készüléke, nem tudom ennek mennyi az igazságalapja.

- Mennyit fagy egy ilyen? Sokszor van vele baj annak ellenére, hogy zárt a rendszere?

- Mennyire más ezen tevékenykedni, mint egy Samsungon?

- Mennyire strapabíró? Nem szoktam leejteni a telefonokat, de sajnos már előfordult egyszer.

- Szerintetek megéri egyáltalán egy Samsungról iPhone-ra váltani?


Köszi a válaszokat!



2016. nov. 12. 19:55
 1/6 anonim ***** válasza:

- Mennyire más egy ilyen modernebb iPhone, mint az én telefonom?

iOS miatt korlátozásokkal kell élned. Csak iTunes-szal (vagy pár iTunes kompatibilis külső programmal) tudsz zenét tenni rá, de ez lehet bármilyen mp3 is, nem kell megvenned. Hagyományos Bluetooth-on nem tudsz fájlokat küldeni rá, nem tudod megváltoztatni az alapértelmezett alkalmazásokat (pl egy link mindig Chrome-ban nyíljon meg), nem lehet témázni, nem lehet bármit felrakni az AppStore-ba (ezért sincs pl Torrent alkalmazás). No meg, nincs hozzá SPen, mint Note-hoz.


- Mennyi az üzemideje? Egyik legjobb barátom azt mondta, 3 napot bír az ő készüléke, nem tudom ennek mennyi az igazságalapja.

3 nap üzemidő max akkor jön ki, ha alig-alig használja, és jó a térerősség. Szerintem 1-1.5 nap reálisabb, ha használod is a telefont, nyilván ha folyamatosan játszani akarsz, ez még kevesebb.


- Mennyit fagy egy ilyen? Sokszor van vele baj annak ellenére, hogy zárt a rendszere?

Nekem lassan 6 éve van iPhone-om, és eddig még egyik sem fagyott le. Első iOS7 verziókkal volt pár respring (újraindul a kezelőfelület), de ilyenkor PIN-kódot sem kéri el, tehát nem szakadsz le a hálóról.


- Mennyire más ezen tevékenykedni, mint egy Samsungon?

iOS-nek sokkal egyszerűbb kezelőfelülete van, így mindenképp átszokást igényel. Kollégáim a dedikált vissza gombot szokták hiányolni, de szerintem rövid idő alatt meg lehet szokni.


- Mennyire strapabíró? Nem szoktam leejteni a telefonokat, de sajnos már előfordult egyszer.

Nem feltétlenül törik el minden esésre, de azért jobb rá vigyázni. Ha félted tok illetve fólia nem árt rá, de én ilyeneket nem használok.


- Szerintetek megéri egyáltalán egy Samsungról iPhone-ra váltani?

Ez az a kérdés, amit csak te tudsz megválaszolni. Ha egyik iOS limitáció sem jelent számodra gondot, illetve nem akarod témázgatni a telefonodat, akkor megérheti rá váltani, mert egy gyors, stabil telefont kapsz.

2016. nov. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 BM-Striker ***** válasza:
Egyébként a Note 4-an egy factory reset segíthet(csak mentsd el előbb az adataidat).
2016. nov. 13. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én semmiképp sem váltanék.

Inkább S7/Edge

2016. nov. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én inkább a i6s pluszt ajánlom sima helyett...

Az egyes leírta a legtöbbet, az üzemidőhöz annyit tennék hozzá, hogy én ha használom az (i6 plusom) akkor olyan 60-50%-kal hozom haza (természetesen másnapra feltöltöm)


Még annyit, hogy az ios is addig zártabb, amíg nem jailbreakeled (itt jobb mint androidon, mert itunessel lazán vissza csinálhatod nyoma nem marad) (Ugye droidon, ha bootloaderert nyitni kell nem biztos hogy be is tudod zárni)

Utána itt is úgy szabhatod ahogy akarod

[Mondjuk akkor is az itunes zene másolással kell élned]


Ami negatívum: (legalábbis számomra)

- Mappánkénti zenelejátszó: ha olyan vagy mint én hogy nincsen a zene "jól kitöltve" (album előadó, album, előadó) val akkor össze vissza lesz.


Szerintem, megéri váltani.

2016. nov. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Root-ot is ugyan úgy visszaállítod. :)
2016. nov. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5#rootot igen, de a bootloader nyitást nem mindig
2016. nov. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!