Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Új dijcsomagot váltotam a...

Új dijcsomagot váltotam a telekomnál hűségidő nélkül kértem és 3hónap után derült ki amikor díjcsomagot szeretem volna váltani hogy 2éves hűségidővel kötötték meg mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
meg mit lehet tenni?

2016. nov. 20. 18:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem nézted meg, mit írtál alá?
2016. nov. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Aláírtad? Akkor letöltöd a hűségidőt, vagy "megváltod".(de ez utóbbi sokba kerülne...) Olvasd el az ÁSZF-et!
2016. nov. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha nem nézted meg, mit írsz alá, akkor ez van. Bizonyítani nem tudod, hogy te szóban az ügyintézőnek elmondtad a kívánságaidat. Aláírtál valamit, amit nem olvastál el, így behúztak a csőbe. Így jártál, tanulópénz. Mindig mindent elolvasunk, amire ráírjuk a nevünket.
2016. nov. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
semmit 2évig rabszolga vagy
2016. nov. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Drágábbra tudsz így is váltani.
2016. nov. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
63%

Mivel aláírtad a szerződést, ez már életben van.


Először is, a szerződést felmondhatod a kötbér megfizetése mellett. Ez gyakorlatilag a hűségidővel járó kedvezmény mértéke annyiszor, ahány hónapja igénybe veszed a szolgáltatást. Magyarul jelenleg háromszor párezer forint, amit érdemes kiperkálni még most, ha fontos neked, hogy ne legyen 2 évig hűségidős a szerződésed. Minél tovább vársz vele, annál több havi kedvezményösszeg lesz a kötbér.


A szerződés felmondása után két lehetőséged van:

1) Kötsz velük egy újat rögtön, ezúttal valóban hűségidő nélkül.

2) Elhordozod a számodat.


Ha a számhordozás mellett döntesz, akkor fontos, hogy azelőtt kezdd meg a hordozás folyamatát, hogy a szerződést felbontanád, mert szerződésbontáskor elveszhet a számod.


A fentiek tudatában én egyébként a helyedben kiverném a balhét az ügyfélszolgálaton, hogy én jóhiszeműen, az ügyintézőben bízva írtam alá a szerződést, és ha nem hajlandóak a szerződést módosítani és a háromhavi kötbérösszegtől eltekinteni, akkor kifizetem a kötbért, de elhordozom a számomat. Mivel ez nem éri meg nekik (hiszen így nagyjából 5-10 ezer forintért cserébe lemondanának a tőled határozatlan ideig befolyó, valószínűleg sokkal több pénzről), ezért jó eséllyel elnézést fognak kérni, és módosítják a szerződésedet. Ha viszont nem teszik, akkor késznek kell lenned valóban kezdeményezni a számhordozást és a szerződésbontást.


Ha van még kérdésed, jöhet nyugodtan, most jártam meg mindhárom szolgáltatót sorban, hasonló procedúrákon és panaszbejelentéseken mentem keresztül.

2016. nov. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Az előzőhöz még hozzáteszem, hogy ha belegondolsz, anyagilag nem jössz ki rosszabbul úgy, hogyha kötbérfizetéssel most szerződést bontasz, és aztán kötsz egy hűségmenteset, hiszen úgy az történik, hogy gyakorlatilag utólag fizeted ki az eddig felhasznált hónapokra a hűségidős és hűségidőmentes verziók közti különbözetet. Szerencsére a kötbér mértéke már ilyen egységesen van szabályozva, és nincsenek irreális mértékű, fix kötbérösszegek. Annyi esetleg előfordulhat, hogy egy eredetileg "akciósan elengedett" szerződéskötési díjat így utólag felszámolnak neked, de ez is egy nagyjából ötezer forintos tétel lehet.
2016. nov. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!