Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Vízbe esett a mobilom, ki...

Vízbe esett a mobilom, ki lehet dobni?

Figyelt kérdés
Tokban volt,elég gyorsan kikaptam,megnéztem, működött.Sajnos hiába vettem ki a tokból utána,elfelejtettem szétszedi,hogy száradjon.utána rgy idő múlva világított a zseblámpa funkció.Csak akkor nem ha kiszedtem az aksit....Szárítottam de nem kapcsol be...:(
2016. nov. 21. 08:14
 1/6 anonim ***** válasza:

ilyenkor azonnal AZONNAL ki kell szedni az aksit !!

mikor szedted azt k?? és most mennyire van kiszáradva?

ennyiből nem tudom neked megmondani. vagy mennyi időt volt úgy átázva szétszedetlenül? nem jósolok sok jót ...

2016. nov. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tedd radiátor közelébe de semmiképpen ne közvetlen rá! Várj pár napot és próbáld bekapcsolni. Ha akkor sem akkor kuka vagy szervíz!
2016. nov. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Szerintem még lehet rá esély, mert nekem egy Sony w880i-m ázott el egy futóversenyen ahol a nyakunkba szakadt egy zivatar.(nem okos telefon)

A zsebemben volt, és a képernyő alatt tocsogott a víztől, de csak vagy 5 óra múlva tudtam csak vízmentes meleg helyen szét szedni. Én is radiátor mellé raktam, plusz hősugárzóval is fújtam rá a meleget, 3 napig nem is mertem össze rakni.


De működik. Annyi baja van, hogy beázás nyoma látszik a képernyőn.


A másik Sonym egy tipo (nem vízálló okos telefon) őt is sikerült eláztatnom, sőt haverom egyszer a wcbe is bedobta és rá húzta a vizet...10 percig csücsült a budi alján, míg elmondta hol van a telefonom...őt is radiátorral, hősugárzóval szárítgattam napokig, de szó szerint hallottam a vizet locsogni benne és nem kapcsolt be.

Minden mindegy alapon töltőre raktam, és ott hagytam két napig. Felforrosodott mint a láva, de kiszáradt és azóta működik. Picit kontakthibás maradt, mert néha kikapcsol, de megúsztam ennyivel.

2016. nov. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor meg van remeny?Csak azt nem tudom,miert vilagit egyfolytaban a zseblampa?meg hogy szaritsam,szetszedve?vagy hagyjam lemerulni az aksit,had vilagitson,es toltsem fel ujra?
2016. nov. 21. 13:24
 5/6 anonim válasza:

Első körben szedd szét amennyire csak lehet. Ha nem lehet mert olyan telefon, akkor tedd radiátor mellé, vagy tegyél egy több rétegre hajtott törülközőt, bármit a radiátorra és tedd rá a telefont.

Ha te is nagyon minden mindegy alapon vagy mint én voltam a tipoval, akkor tedd töltőre, hagyd rajta és reménykedj, hogy kiszárítja magát azzal, hogy felforrosodik. De azért ne hagyd felügyelet nélkül nehogy zárlatot csináljon és felgyújtsd a házat.

Viszont ezt tényleg akkor csináld ha már lemondtál róla, mert nálam speciel remekül bevállt, de lehet másnál, vagy nálad nem fog, és nem szeretném, ha az esetleg javítható telefonodat tönkre tennéd. Ha két, három napi szárítás után sem működik akkor próbáld ki ezt.


Nem tudok szakszerű választ adni a zseblámpa önmükődésére, de a víz miatt van az biztos.

2016. nov. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szétszedve is úgy száritsd ahogy fentebb írtam, vagy meleg mellé, vagy tedd rongyra a szétszedett telefont. Az aksit ne, az maradjon valahol a szobában, szobahőmérsékleten. De mindenképpen szedd szét, ne nézegesd ahogy világít a zseblámpa, mert az nem jelent jót és nem is tesz jót a telefonnak.
2016. nov. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!