Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen mobiltelefont ajánlotok...

Milyen mobiltelefont ajánlotok fényképezésre?

Figyelt kérdés
Lényegében fényképeket szeretnék készíteni jó minőségben. Most kezdtem el hobbiból foglalkozni a fényképezéssel, de nem akaródzik egy bazi nagy kamerát mindig magammal hordani és úgy tudom, hogy telefonokban is elég jó minőségű képeket lehet készíteni. Mely telefonokat ajánljátok erre a célre?

2016. nov. 24. 19:51
 1/10 Szirty ***** válasza:
34%
Telefonnal telefonálj, fényképezővel fényképezz!
2016. nov. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 |Orfeusz| ***** válasza:

A telefonok telefonos viszonylatban tudnak szép képet készíteni. Ha fotózni akarsz vele, érdemes inkább 100-ból telefont, 100-ból egy dslr-t venni ahelyett, hogy 200-at ráköltesz egy jó kamerájú telefonra.


A dslr tartósabb, jobb képet készít, több lehetőséged is van vele. Ha használt is szóba jöhet, elég komoly gépet kapsz ennyiért.

2016. nov. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mennyi rá a kereted?
2016. nov. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Erre azért én is kíváncsi vagyok - amik jelenleg kapható okostelefonok közül, melyiknek van a legjobb kameraszenzora? A [link] oldalon, bal menüben, a kameráknál mit érdemes megadni? (főleg úgy, hogy mindkét kamerája is jó legyen - nem csak a hátlapi, hanem a szelfi kamerája is).
2016. nov. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. a DSLR kamerákban amatőrök számára vannak autómata funkciók? :) Most kezdtem el foglalkozni vele és 100%-ban laikus vagyok még a témában. Azért telefonban érdekelt, mert telefont is kellene vegyek és gondoltam akkor úgy veszek, hogy kellemes legyen hasznossal. Mivel én kamerás telefonra számoltam és tudtam, hogy jó kamerájú telefon húzós lesz így 300 ezret szántam volna, rá, de ha külön kell vegyem a kettőt akkor nem tudom még mennyi lesz rá a keret, mert önmagában még nem nagyon tudom milyen telefont is akarok.
2016. nov. 24. 20:37
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha totál kezdő fotós vagy, akkor fölösleges DSLR-t venni. Nagy, nehéz, "túl sok" beállítás, a kezdeti lelkesedés után nem fogod mindenhová magaddal vinni.


Ha bele akarsz tanulni, akkor keress egy fotósklubot a környékeden, ők tudnak ajánlani jó kezdőgépet, meg tőlük tanulni is tudsz. Aztán ha tényleg annyira érdekel a fotózás, lesz majd profibb cuccod.


Kezdésnek azt mondanám, hogy egy jól fényképező telefon elég, az mindig nálad van, így mindig tudod használni. Ha mindenképpen kell fényképező, akkor egy nagyobb tudású kompaktot nézz, mint pl. a Sony RX100 első generációsa (ez már úgy 120e-ből megvan). A többiből meg vegyél jó telefont. Samsung S7 (Edge), Sony Z5, esetleg iPhone.

2016. nov. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Önmagában telefonra nem nagyon akarok egy 100-asnál többet költeni, mert nem igazán kell akkora telefon. Nem használnám ki. Csak a kamera miatt szántam volna olyan sokat a telefonra, de ha érdemesebb kamerát venni, akkor telefon esetében reális ár keretek között maradnék. :)
2016. nov. 25. 07:29
 8/10 anonim ***** válasza:

Akkor is tök fölösleges lenne 300 ropit kiadni egy telefonért, hacsak nem vagy iPhone-megszállott!

A Samsungok egyébként általánosságban hirhedten jók kamerában, illetve márkától függetlenül különböző árkategóriában Honor 4C, Huawei G8, Huawei Mate 8, Sony Xperia M5, LG G4, LG G5, LG V10 - ezekkel nagyon szuper minőségű képeket lehet lőni!

2016. nov. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2016. nov. 25. 19:11
 10/10 anonim ***** válasza:

Okostelefon kamera tesztek:

[link]

2016. nov. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!