Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Extreme digitalon vásároltam...

Extreme digitalon vásároltam online mobiltelefont, de mivel mindaközben kaptam másikat, le kellett mondanom a rendelést. Megtehetem?

Figyelt kérdés
Futárral hozattam ki, akinek mondtam, vigye vissza, nem kell. Írtam nekik, hogy nem kell a mobilt. Múlt pénteken vettem, azóta 8 nap telt el, így 14 napon belül vagyok. El van így intézve a lemondásom? Az üzenetre még nem válaszoltak. Üyfélszolgálat nem veszi fel,olyan sok az ügyfél.

2016. nov. 26. 18:10
 1/1 anonim ***** válasza:

Na, akkor részletezzük.

"Extreme digitalon vásároltam online mobiltelefont, de mivel mindaközben kaptam másikat, le kellett mondanom a rendelést. Megtehetem?"

Semmi sem tiltja.

"Futárral hozattam ki, akinek mondtam, vigye vissza, nem kell."

A futárszolgálat díját elvileg a feladó fizeti, így neked ezzel kapcsolatosan semmilyen kötelezettséged nincs.

" Írtam nekik, hogy nem kell a mobilt."

Így is kell. Írásban kell nyilatkozni. Az elállás 14 napos határideje attól számít, mikor átvetted az árut. Ha nem vetted át, nincs elállási határidő.

" Múlt pénteken vettem, azóta 8 nap telt el, így 14 napon belül vagyok."

Ahogy említettem, ez esetben lényegtelen.

" El van így intézve a lemondásom?"

Ahogy írtam, az elállást írásban kell jelezned, azzal teljesítetted a rád háruló kötelezettséged.

" Az üzenetre még nem válaszoltak. Ügyfélszolgálat nem veszi fel,olyan sok az ügyfél."

Nem probléma, nem is kötelező válaszolni, elég ha a fizetéskor használatos módon visszatérítik az áru értékét. Egyéb más módot is kérhetsz tőlük írásban. A legcélszerűbb a számlára utalás.

Röviden, ilyenkor az áruház részére eljuttatott nyilatkozatodban az szerepeljen, hogy élni kívánsz a vásárlástól való elállás jogával.

2016. dec. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!