Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért kapcsol ki váratlanul a...

Miért kapcsol ki váratlanul a hidegbe az iphone 6-osom?

Figyelt kérdés
Szoba hőmérsékelten normális lemerul. (Néha akkor se) . Hidegbe 15% alá soha nem megy. Van hogy 30-40% nál kikapcsol. Ha töltőre rakom vissza kapcsol és onnan kezdi a töltést. Mi lehet a baja??

2016. dec. 8. 21:35
 1/8 anonim ***** válasza:
2016. dec. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez mi?
2016. dec. 8. 22:11
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"Ez mi?"


Egy grafikon.

Függőlegesen a tárolókapacitás, vízszintesen a hőmérséklet.

Berajzolva pedig a kapacitás a hőmérséklet függvényében több különböző akkumulátor típus adatai különböző színnel.

Az "Li" szimbolizálja a Lithium-ion technológiára jellemző sajátosságokat (az ábrán pirossal) a hőmérséklet változás során változó kapacitáson keresztül.

Megfigyelhető, hogy a hőmérséklet csökkenésével szinte egyenes arányban csökken a kapacitás 20 fok (szobahőmérséklet) alatt.

Ez megegyezik az általad leírtakkal.

Tehát elmondható, hogy a telefonod (Li-on akkumumulátorod) normálisan működik, nincs baja amikor hidegben a megszokotthoz viszonyítva "hamarabb" kikapcsol a készülék.

Egy fontos megjegyzés: A lehűlt akku töltése viszont kifejezetten káros; töltés előtt mindenképpen hozzuk szobahőmérsékletre. A túlságosan alacsony vagy magas hőmérséklet leginkább a gépkocsiban hagyott (felejtett) navigációs készülékeket veszélyezteti. Ha a hideg téli éjszakát a szabadban tölti a készülék és vele az akku, akkor a bekapcsolás utáni első rátöltés azonnal tönkreteheti bármelyik akkufajtát.


Irodalom:


[link]


[link]


[link]

2016. dec. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Minden iPhone ezt csinálja, kollégáim is panaszkodnak.
2016. dec. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

valamelyik nap olvastam, elég sokan panaszkodtak, állítólag nem bírja a hideget és hipp-hopp lemerül. az apple meg kö.csög, mert csak a 6s-nél cserél aksit ingyé' garin felül.

enyém még nem kapcsolt ki így eddig, pedig volt h fél napig kint voltam a hidegben. vagy szerencse, vagy meleg volt a zsebemben :)

2016. dec. 9. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Eddig sose volt Iphone-om ,samsung volt leginkább vagy sony de azoknak nem volt baja a hideggel. Ezért új nekem a probélma. Tehát az én iphoneomban Le aksi van? Ki lehet cserélni más félére ami bírja a hideget? Vagy iphonehoz csak Le aksit gyártanak?
2016. dec. 9. 13:42
 7/8 A kérdező kommentje:
Li aksi *
2016. dec. 9. 13:42
 8/8 A kérdező kommentje:
?
2016. dec. 12. 23:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!