Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Le kell teljesen meríteni?

Le kell teljesen meríteni?

Figyelt kérdés

Nemrég rendeltem egy Xiaomi bm42 típusú akkumulátort. (Gyári, garanciás.)


Amikor beleraktam a telefonba 58%on volt.

Valahol olvastam, hogy a Li-ion akkumulátorokat nem muszáj lemeríteni, így feltöltöttem 100% -ra. Amint elérte a 100% -ot, levettem a töltőről. Egészen 31%ig nagyon lassan merült, látszott, hogy gyári. Aztán hirtelen ez a folyamat begyorsult. 31%-ról lement 0% -ra, körülbelül 10-15 perc alatt.

Ez normális?

Azaz most, ha feltöltöm 100% -ra normálisan fog működni, vagy megint elfogja ugyan ezt játszani?



2016. dec. 9. 17:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Az új lítium akkuknak kell pár ciklus, mire beállnak a normál teljesítményre. A telefon is a töltés/merítés ciklusokból lövi be az akkukapacitás kijelzését, szóval várj egy kicsit és elemezd akkor a helyzetet.
2016. dec. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A kérdésre: csutkára nem kell lemerítened.
2016. dec. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Azóta feltöltöttem már maxra még egyszer. Ma reggelre ugyan ezt megcsinálta. 31% ról, lemerült 23%ra mindössze 5 perc alatt. Semmilyen applikáció nem futott közben a rendszeren kívül.

Újraindítottam a telefont, de be már nem kapcsolt. Felraktam töltőre és 10 perc után bekapcsoltam: 1% -ot hozott ki.

2016. dec. 10. 06:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!