Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Tényleg tönkremegy a telefonom...

Kék_alma kérdése:

Tényleg tönkremegy a telefonom szoftverfrissítés után?

Figyelt kérdés
Majdnem 3 éves iPhone 5S-emet vittem szervízbe akksi cserére (semmi más baja nem volt soha) Viszont közölték, hogy szervizelési hiba történt és tönkrement a home gombom, de tettek bele újat, DE így nem működik az ujjlenyomat olvasó (ugye mind a saját alaplapjával kompatibilis) ezt nyilván a kártérítés követi. JA és olvastam, hogy egy szoftverfrissítés így teljesen hazavághatja a telefonom, hiszen a frissítés úm. "kommunikál" a touch ID-vel, ami nekem már nincs/nem működik. Mi a teendő ilyenkor? Tényleg tönkremegy a telefonom szoftverfrissítés után? (napi szinten felugrik az értesítés, hogy frissítsem, amúgy az ios 10 már rajta van) Kártérítésként mit célszerű "követelnem" ? (a hibázásukat egyértelműen elismerték)

2016. dec. 16. 20:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Kicsit off:

Ha napi szinten felugrik a frissítés (nagyon idegesítő) akkor menj be a beállítások>Általános>tárhely és icloud használat>tárhely kezelése

És ott keresd meg a frissitest nyomj ra es torold le.

(A frissítést bármikor ismét letöltheted, illetve ha új frissités jön akkor azt automatikusan letölti.)

2016. dec. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
na ez már haladás, mert haláli idegesítő volt, hogy állandóan felugrott a frissítés, köszönöm
2016. dec. 16. 21:44
 3/4 Ypszilon1980 ***** válasza:

Ha elismerték, hogy valami baj történt szervízelés közben, akkor persze lehet követelni, hogy javítsák ki rendesen, vagy csere. Mit ajánlottak fel?

Szoftverfrissítés tönkreteheti a telefont, de azért ahhoz elég nagy blama kell, hogy egy eredeti Apple termékre rossz firmware kerüljön rá. Összességében ez eléggé elképzelhetetlen. Ha a telefon egyébként működik, akkor új szoftvert tudnak még rá tenni, amivel működnie kéne az ujjlenyomat olvasónak is.

Nem vagyok jártas a telefonok szervízelésében, de vannak olyan helyek, ahol akármit javítanak a telón, szoftvert is frissítenek rajta.

Szerintem emiatt a szervízzel kell felvenni a kapcsolatot és megkérdezni, hogy mi legyen, mert ez gáz nagyon.

2016. dec. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

frissítés után is csak akkor kommunikál a touch ID-vel, ha be van kapcsolva. nálad gondolom ez nem áll fent, mert akkor a telefont sem tudnád használni.

most vagy visszaviszed nekik, hogy nem kértél home gomb cserét, ami most már nem működik vagy belenyugszol és nem használod az ujjlenyomat olvasót.

szerintem

2016. dec. 17. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!