Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nexus 5X vagy Sony Xperia Z3?

Nexus 5X vagy Sony Xperia Z3?

Figyelt kérdés

Csak ez a kettő jöhet most szóba.

Mindkettőnek megvannak a saját előnyei, hátrányai.

A z3 vízálló, az 5x ujjlenyomatolvasós,

a z3 6.0-s, a sony dobta, az 5x pedig 7.1.1-es, de szerintem még két verzióz legalább megkap.

Z3 hardverileg jobb, bár antutu pont majdnem ugyanannyi ami érdekes.


Szerintetek?


2016. dec. 17. 15:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Soha sem volt Xperiám, de akinek az volt csak rosszat hallok róluk. Idővel belassulnak és az akku élettartamuk sem az igazi. Nekem Nexus 5X em van és elégedett vagyok vele, talán 2 GB helyett lehetne 3 GB ram benne, de megvagyok vele így is.


Hogy miért a Nexust választanám?


- Jóval olcsóbb

- Kamerája van olyan jó mint a Z3 é (nézz youtubeon összehasonlítást ha érdekel)

- Hosszú ideig friss android

- Ujjlenyomatolvasó


Hátrányok:


- Akkuidő lehetne hosszabb, bár szerintem a Z3 é sem sokkal hosszabb mint a Nexusé

- 2 GB ram (bár ezért a 80-85 ezer ft os árért ez a reális)

- 4K -s felvételnél a képstabilizáció elég rossz, 1080p ben érdemes használni a kamerát úgy nincs vele gond



Ha a Nexus mellett döntesz mindenképp 32 GB -s verziót válaszd, nekem a 16 GB nem lenne elég.

2016. dec. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A helyzet az hogy Z3-am volt, viszont csomó gond volt vele, így gondolkoztam azon hogy eladom amíg még ér valamit, és 5X-et veszek. Tegnap sikeresen eladtam, és megrendeltem a 32gb-os fekete 5x-et.


Z3-nál ezek voltak a gondok:

1db halott fekete pixel, és rengeteg örökké fehér pixel, amik helyileg váltakoztak, néha eltűntek.

Jack dugónál feladta magát a vízállóság, azaz a pressure sensor azt érzékelte hogy nem vízálló, ha befogtam a jack dugó helyét akkor vízállónak jelezte újra. Meg ugye nincs nougat.


Amúgy nem új nekem a Nexus világa, egy Nexus 7.2-t használok már tabletként 3 éve, CM14.1 (7.1.1)-el :)

2016. dec. 19. 13:26
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát a pixelhiba az csak balszerencse.


Amúgy a Nexus 5X is vízálló ezt ez a videó is bizonyítja:


https://www.youtube.com/watch?v=LfweUIe3ueI


Na jó persze ezt én sem gondoltam komolyan. :)

2016. dec. 20. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Amúgy ahogy utána néztem az 5X-nek is komoly gondja van, Bootloop hardware hiba. Remélem enyém nem lesz olyan..
2016. dec. 20. 17:17
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy ilyen problémád lesz.
2016. dec. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!