Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A MIUI8 oprendszerre nem...

A MIUI8 oprendszerre nem kompatibilisek az Android appok?

Figyelt kérdés

Az egyik barátom már régóta ajánlgatja, hogy nézzek szét a bizonyos eustock-on, mert mennyire megéri. Meg is tettem, teszteket is néztem, némely mobil valóban jó vételnek tűnik.


Rajta akadt meg a szemem: [link]


Aztán (dilettáns vagyok, előre is elnézést) láttam, hogy ezek nem is androidos mobilok (?) Ez egy teljesen más oprendszer, amin ebből kifolyólag nincs is playstore, s így nem lehetnek Android appok sem? És ha így van, ezt nem is lehet megmásítani?


Valaki kérem világosítson fel. Előre is köszi.



2016. dec. 19. 16:51
 1/3 attilav válasza:
100%
A MIUI8 is android! Mennek vele az appok. Ha tetszik vedd meg. Playstore természetesen van rajta.
2016. dec. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Utána néztem kicsit jobban, tehát ha jól értem, a MIUI Android, csak egy kozmetikum, egy skin válfaja annak.


Jó hülyét kérdeztem akkor :D

2016. dec. 19. 17:11
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Kb jól látod, de azért ennél többről van szó.

Van az alap android, amit a google készít. Ezt alapból csak a google által forgalmazott készülékeken használják.

Az alap rendszert a gyártók (samsung, huawei, lg, xiaomi stb) átalakítják, több funkciót raknak hozzá, más kinézetet, csengőhangot stb. A gyártó ad valamilyen nevet a saját rendszerének.

Samu: TouchWiz

Huawei EMUI

Xiaomi MIUI

stb

2016. dec. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!