Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért gyártanak ma 1Gb rammal...

Miért gyártanak ma 1Gb rammal rendelkező telefonokat ha az alkalmazások nagyobbat igényelnek? És szinte az összes 40. 000. ft alatti készülék kukába való használhatatlan?

Figyelt kérdés

Azt mondják, hogy az 1Gb.ram kevés a mai alkalmazásokhoz. Miért gyártanak ma akkor olyan 1Gb.rammal rendelkező telefonokat ha a programok csak erősebb telefonokhoz jók? A régi telefonok 512rammal fele annyi tárhellyel rendelkeznek mint amiket ma leszólnak és mégis működnek.

Akkor most miért rosszak az olcsó okostelefonok?


2016. dec. 22. 19:11
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

Az 512 MB-os telefonok egyre elavultabbak lesznek. Minden frissítéssel nő a játékok igénye (újabb android, több RAM, erősebb proci,nagyobb kijelző,stb...). Nekwm pl van egy Navon Platinum Explorer tablatem, hülye voltam hogy megvettem. Újan vettem 1 éve, de már akkor lefagyott az egész a gyári böngészőtől YouTube-tól 512MB RAM-al és 1x1GHz-es procival. Az meg nem igaz, hogy 40.000 alatt nincs jó teló. Nekem Vernne Thor-om van most, 40.000 alatt is megkapod simán. 3GB RAM 8 magos 1,3GHz-es proci, 5" IPS HD(élethű)kijelző, 3800mAh akksi, ujjlenyomatolvasó, gyorstöltés, friss/új Android 6.0 Marshmallow, 16GB- ami akár 128GB-ig bővíthető, a középkategória követelményeinek megfelelő elő/hátlapi kamera...


[link]

2016. dec. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
56%
Ja, és a lényeg... Azért gyártanak olcsó telefonokat, hogy a szegények megvegyék. Ebből van a pénz, tudod sok kocsi sokra megy. Ha egy 1000.000 millió forintos telefont árulsz akkor a baráti köröd közül senki nem veszi meg, vagy ha van gazdag akkor ő, ha 10.000 forint körül árulod több a jelentkező. Valahogy így megy a nagy gyártóknál az alsó kategória. Nyilván annyi különbséggel, hogy sok a gazdag, így mindig megjelenik egy nem igazán olcsó csúcskategóriás mobil.
2016. dec. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
*sok kicsi...
2016. dec. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:

*1 millió...

Ezek az elgépelések...😂

2016. dec. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

"Minden frissítéssel nő a játékok igénye"

Olcsó telefont én csak alap dologra venném, nem kivánnék tőle sokat.

Thoorba sok a gyárihibás jack csatlakozó szinte az összesbe rossz. Ha meg lehetne kapni helyben mégcsak ok. de így, h én fizetem a futárt ha gond van vele lehet belejön annyiba mint egy drágább jobb készülék.

feleségemnek vettünk egy doogee x5.öt a simát. A kamerát leszámítva okés. Ám a kamerára úgy kell tekinteni mintha bent se lenne....

2016. dec. 22. 19:33
 6/27 anonim ***** válasza:
75%
A Jack csatlakozóval semmi gond, a kiszállítás ingyenes volt, baj meg nincs vele hogy garanciáztassam.
2016. dec. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

A thor negyve alatt csak egy hajszállal van.

Ráadásul amíg egy thorra egy év a garancia addig pl a voda a smartokat vagy huaweiket két évig javítja vagy mint az én esetembe másfél évesen le is cserélte.

2016. dec. 22. 19:41
 8/27 anonim ***** válasza:
A garancia csak a gyári hibakra van, ha nem a te hibádból romlott el. Gyári hibája nincs, és te sem igazán tudod elbszni. Gorilla Glass üvege van. Tesztekben diót törtek rajta, ledobálták a magasból, átmentek rajta autóval, és semmi baja. Nem törött be a kijelző, nem repedt be, és tökéletesen érzékel. Így kb nincs is szükség a garira.
2016. dec. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

Az eszedbe sem jut, hogy vannak, akik nem akarnak alkalmazásokat, mert egyszerűen nincs rá szükségük, hanem csak simán netezés, fényképezés, zenehallgatás, ilyenekre használják a telefonjukat?? Ezekre a felhasználásokra pedig 1 GB ram is elég, főleg aki nagyon olcsón akar telefont venni, de ez tényleg a minimum, ami ma még elfogadható!

És az olcsó okostelefonok se minden esetben rosszak, attól függ, milyen erős a hardver, és ahogy például az Android is adja ki az újabbnál újabb verziókat, sajnos legtöbbször annál nagyobb már a rendszer hardverigénye a laggmentes stabil működéshez, de ez is csak az Android esetében számít, hiszen az iOS és a WP hardvertől független rendszerek!

2016. dec. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

"A garancia csak a gyári hibakra van,"

Ettől függetlenül a voda nekem orvosolta mikor monyák módon rövidre zártam, kisütöttem a jack csatit. Kb. 3 havonta cserélt hangszórót, mert tele volt vasporral mindezt garanciába. Most is ezért veszek csak telot, mert recseg a hangszóró és nem cserélik ki mivel lejárt a 2 év. Jah volt egy olyan is mikor én akarta tisztítani és széttéptem a hangosító gombot. Miről is beszélsz?

2016. dec. 22. 21:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!