Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért összenyomva játssza le...

Miért összenyomva játssza le az Androidon rögzített videót?

Figyelt kérdés

Android telefonon hogyha videó-felvételt készítek,

majd utána átmásolom a videót notebook-ra és lejátszom a videót VLC playerben, akkor az állóként (függőlegesen) rögzített videót úgy játssza le, hogy a VLC player videófelülete igaz egyezik az álló tájolással, de magát a videó-felvételt nem állóként játssza le, hanem a VLC maga kis álló felületén belül 90 fokkal jobbra elforgatja és belenyomorítja (összepréseli arányokat mellőzve) a videót.


Tehát érzékeli a VLC player, hogy álló (függőleges) helyzetben lett rögzítve a felvétel, de magát a videót mégse úgy játssza le benne.


Már kipróbáltam mindenhogy... Kikapcsoltam a telefonon az automatikus elforgatás funkciót is... Úgy se jó.


Ami furcsa, hogy korábban nem volt ilyen gond, ráadásul ugyanazt a videót pl. ha QuickTime-hoz társítom, akkor simán jól lejátssza a videót. Vagy ha mondjuk videó-szerkesztővel társítom, akkor is jól nyitja meg a videó-szerkesztő. Tehát csak a VLC media player ügyetlenkedik és nem értem miért, mert minden alapértelmezetten van a VLC player beállításaiban. Tényleg olyan, mintha érzékelné, hogy függőlegesen lett rögzítve a videó, viszont a videó képeit mégse úgy jeleníti meg, ahogy rögzítettem.



2016. dec. 27. 13:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Pedig a vlc csinálja jól, csak még mindig rengeteg kretén videózik függőlegesen.
2016. dec. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez így van #1. Az a kedvencem amikor valaki elkezdi rendesen a felvételt aztán egyszer csak átmegy függőlegesbe :D ... Ő mit gondol? Mert esze az nem sok van az tuti.
2016. dec. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Egyikőtök se válaszolt a kérdésre, mivel nem tudjátok az okát. A kérdés nem arról szólt, hogy nektek személyesen tetszik-e ha valaki függőleges állásban készít videót.

Egyébként meg miért ne lehetne függőleges állásban videót készíteni? :) Van, akinek úgy tetszik bizonyos esetekben. Pl nekem.

Nagyon unatkozhattok, ha pusztán a személyes véleményeteket kell beírogatni egy kérdés alá.

Ez az oldal a kérdések megválaszolásáról szól. Nem arról, hogy nektek mi tetszik meg mi nem.

2016. dec. 27. 14:43
 4/5 anonim ***** válasza:

A válasz az, hogy valamit átállítottál playerben, mivel régen jó volt. Telepítsed újra a VLC-t de úgy hogy törlöd minden beállítását.

Hiába tetszik neked az álló, semmi haszna nincs mert csak álló eszközön lehet értelmesen visszanézni. Onnantól kezdve, hogy érdemben is érjen valamit már csak a meló van vele.

2016. dec. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A megoldás nem az, hogy letörlöd (a beállításokkal együtt) és újra telepíted. Ezt már nyilván én is megtettem. Az eredmény ettől még ugyanaz marad. Minden más lejátszó helyesen jeleníti meg az álló videót egyébként, csak a VLC nem. Közben visszagondolva, korábban se jelenítette meg jól az álló képet a VLC. Mivel korábban a QuickTime-ot használtam és az jól jelenítette meg (és most is).
2016. dec. 28. 10:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!