Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan töltsem a li poly...

Hogyan töltsem a li poly aksit hogy minél tovább működjön hosszú távon minimális kapacitás vesztéssel?

Figyelt kérdés

aki esetleg évek óta használja ő hogyan csinálja?tapasztalatok?

mert a neten sok mindent írnak de akinek esetleg régóta van az leírhatná ide hogy hogyan csinálja és mit tapasztalt.köszi.


2016. dec. 28. 22:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Leginkább ahogy akarod.
2016. dec. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Feltöltöd, használod, meríted és újra feltöltöd folyamatosan, minél kevesebbett álljon használat nélkül úgy, hogy sok töltés van benne.

Modellezel?

2016. dec. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

nem :) nemrég vettem meg életem első tabletjét amiben egy jó aksi van és nem szeretném ha hamar tönkremenne mivel állítólag nem lehet cserélni hanem fixen van beleépítve.

a neten sok helyen olvastam hogy ne hagyjuk lemerülni és ne töltsük fel teljesen akkor ezek sem igazak?

2016. dec. 29. 16:01
 4/4 anonim ***** válasza:

Csak azért kérdeztem, mert abban vannak li poly akksik, a tabletben, telefonban li ion van.

Lemeríteni nem szabad, tölteni lehet maxig, túltölteni nem szabad, de azt az elektronika szabályozza, szóval ha feltöltődött az akksi, akkor a töltésvezérlő áramkör lekapcsol, szóval nem tudod túltölteni se lemeríteni kritikus érték alá.

2-3 évnél nem fog többet bírni az akksi amúgysem, a kapacitása mindenképpen csökken, de ezeket arra találták ki, hogy folyamatosan legyen használva. A Li akksik élettartama pont azzal tartható fent, ha folyamatosan használod, folyamatosan feltöltődik és lemerül, így maga a töltés folyamatosan nem tárolódik benne, így gáz nem termelődik, és a töltések közötti elválasztó hárták nem sérülnek. Persze meghibásodhat az akksi, de ahhoz neked semmi közöd nincs.

2016. dec. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!