Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért romlik a hang minősége...

Miért romlik a hang minősége bluetooth headset-en?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A problémám a következő. Volt egy Sony Xperia L telefonom, amihez vettem egy Sony SBH50 headset-et. Hibátlanul működött, nagyon szép dinamikus és tiszta volt a zene, amikor azon keresztül hallgattam. Most vettem egy Huawei P8 Lite telefont, sikerült pároztatnom a headset-el, szól is, viszont a zenéim olyanok, mintha agyon konvertált mp3-as zenéket hallgatnék, miközben saját lemezről másoltam fel veszteségmentes FLAC formátumban a zenéket, más lejátszó eszközökön (mint írtam, a régi telefonomon is) hibátlanul szólnak. Alapból PowerAmp-ot használok telefonra, de a gyári zenelejátszó is így játssza. Megpróbáltam simán fülhallgatóval, azzal hibátlan minőségben hallani a dalokat. Van bárkinek bármi ötlete, hogy mit lehet kezdeni a bluetooth-al? Válaszokat előre is köszönöm!

2017. jan. 5. 18:57
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez bizony ilyen, ezért nem használ igényes ember vezeték nélküli füleseket, ha nincs rákényszerítve.
2017. jan. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Alex Fly ***** válasza:
A Bluetooth esetében a hang a forrás és a füles között tömörítve van, hogy elég legyen a sávszélesség. Ráadásul a szabvány szerint veszteséges tömörítést alkalmaznak. Szóval igen könnyen "mp3" lehet a High-End zenékből is. Emellett az is elképzelhető, hogy az adott készülékre a tömörítő algoritmust nem implementálták tökéletesen, emiatt további minőségromlás fordulhat elő. Ha jó minőségben szerwtnél zenét hallgatni, akkor felejtsd el a BT-t, maradj egy jó kanócos fülesnél.
2017. jan. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!