Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha betört a telefonom képernyő...

Ha betört a telefonom képernyője akkor mit kell kicsrélni rajta, érimtőpanelt vagy a kijelzőt?

Figyelt kérdés
Én nagyon nem értek ehhez, hogy pl mi a különbség az érintőpanel és képernyő/kijelző között vagy, hogy ugyanaz-e és melyiket kell cserélni.

2017. jan. 5. 22:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát ez attól függ, hogy mi tört be.

Van az érintőpanel (az amit tapizol) és alatta van a kijelző. Ha szerencséd van, akkor csak az érintőpanelt kell benne cserélni, nem túl olcsó, de ha a kijelzőnek is van baja, akkor az szívás, az nagyon drága mulatság.

Ha maga a készülék működik, a színek rendben vannak és a képen nincs semmi feketeség vagy oda nem illő dolog, akkor esélyes, hogy csak az érintőpanel.

2017. jan. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát leszeded az előlapot, és jó eséllyel meglátod, hogy sérült-e a kijelző.

Ebayen árulnak már párezerért is előlapot "digitizer"-rel (érzékelő). Ha kijelzőt is kell cserélni, az jellemzően ~20 ezer, de van, hogy +-10 ezres eltérés is van ehhez képest.


Még két dolgot megemlítenék:

-vízálló telóknál gondoskodni kell, hogy csere után a helyén maradjon az új panel

-vannak telefonok, ahol össze van ragasztva a két rész, és csak hőlégfúvóval lehet szétszedni(pl. egyes Galaxy S telefonok). Na, ott én laikus szinten nem szórakoznék, hanem cserélném panellal együtt.

2017. jan. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

*Bocsi, a panellal kapcsolatban szerintem felé lőttem árban. Inkább 10-15 ezret mondanék, 25 körül már a szerviz is megcsinálja neked.

Ja és még annyit, hogy a szerviz nem sz..zik, ők általában nem cserélnek előlapot féláron, hanem csak panellal együtt.

2017. jan. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Teljesen mindegy, mindkettőt kell cserélni.
2017. jan. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Így már értem. Szerintem csak az érintőpanel sérült.
2017. jan. 6. 06:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!