Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen, olcsó, de megbízható,...

Milyen, olcsó, de megbízható, csak hívásra és sms-zésre használható telefont tudnátok ajánlani?

Figyelt kérdés

SOS kellene.

Max. 4-5 ezer Ft-ot fordítanék rá, okosteló nem érdekel. Lehetőleg cserélhető és tartósabb legyen az aksija, és viszonylag jó legyen a hangminősége (ebben a legolcsóbb kategóriában néha ezzel is gond van, úgy tapasztalom). Legalább fél vagy egy év gari is jól jönne. És ha már rádió és tartozék headset lenne hozzá, akkor ez lenne a hab a tortán, de nem muszáj.

Amúgy még egy szempont érdekelne, hogy legyen hozzá még lehetőleg 1-2 évig alkatrész (ezért vmilyen elterjedtebb márkára gondoltam). Ja, és kártyafüggetlen vagy telenoros készülék kellene.



Előre is köszi!



2017. jan. 6. 14:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nekem Nokia akárhányas van, flippes, és én is csak hívásra és sms-re használom, semmi másra!
2017. jan. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
Ma már nem létezik megbízható nem okos teló. Éna jánlom vmelyik használt telefon üzletet, a régi telók még jól bírják csak már nem trendik, 1-2 évet sőt még többet is simán kihúznak.
2017. jan. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Van sok. Nokia, Alcatel, stb
2017. jan. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Első vagyok, ne higgy a másodiknak, én tapasztalatból beszélek. Én sem lennék hajlandó ennél többet kiadni egy telefonra, és nekem se kell okosteló. Az én tapasztalatom az, hogy 8 éve megvan, és hibátlanul működik. Ha eredetiben veszed meg, akkor adnak hozzá headset-et, rádió alapból benne van. Biztos még netezni is lehetne vele (lehetőség adott), én nem próbáltam vele és nem is érdekel. Én a telefont telefonálásra használom, sms-ezni is utálok, csak végszükségben.


Megtaláltam neked az én telefonomat, nekem dettó ilyen van, csak ezüst a színe, de full ugyanilyen. Küldök arról is linket, illetve kinéztem most gyorsan neked egy lehetőséget, ahol még garanciát is adnak hozzá (ott 7 ezer+szállítás), tehát árkategóriába talán beleférne, ha nem ragaszkodsz annyira hozzá, viszont kapsz egy megbízható telefont, és akksit is lazán tudtam szerezni hozzá (a 8 év alatt egyszer, vagy kétszer volt szükség rá), most legutóbb 1-2 éve kellett hozzá, és nem volt vele semmi probléma! Az első aluljáróba bementem az üzletbe, és rögtön volt is.. Kb. 2.500 volt az akksi hozzá, ha jól emlékszem.

Tehát ennyit a "karbantartásáról". 8 év alatt ennyi "bajom" volt vele, de hát ez természetes, hogy minden akksi egyszer lemerül végleg.


A hangszórója sem "gagyi", ez nekem is lényeges. Teljesen jól szól és szép, tiszta.


Szóval akkor küldöm át a két linket: egyik magáról a telefonról, másik pedig rövid kutakodás után.


Ha betojna, ugyanezt venném meg ismét! Remélem még nem :)


8 év azért úgy gondolom elég "szép eredmény" a mai világban, amikor vadi új okostelókat visznek szervízbe pár hónap, fél év után, mert "szoftvert kell rajta frissíteni", meg minden cart!


Nem vagyok "fogyasztó társadalom", ezt elismerem :)))


Belőlem nem fog megélni ez a piac sem, a többi marha meg nyugodtan költsön rá több tízezret, százast, nem érdekel :DDD


(Amúgy van nekem is okostelóm és még akkor lett amikor még senki másnak nem volt, és nagyon újnak számított, mai árán is az a telefon 50-et ér ajándékba kaptam, de csak rövid ideig használtam, és azóta bedobtam egy fiók mélyére, és ott porosodik nekem! Engem idegesített a simogatása, tapicskolása, nem kellett!)


És ami még másik nagy előny ezekkel a nagy "lap" telefonokkal szemben, hogy az enyém írtó mini darab, gyakorlatilag a legkisebb táskában is van helye, annyira picike! Hát nem megéri? :)


[link]


[link]


(Az enyém még 8 év után is tökéletesen karcmentes, hibátlan állapotában van, mert vigyáztam rá. Leesni is csak kb. 2-3x esett le, nincs semmi baja külsőleg sem.)

2017. jan. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat, az utolsó hozzászóló konkrét típusa jónak tűnik, de az ár tényleg határon van sajnos.

Tudnátok még 1-2 konkrét típust megadni? Köszi.

2017. jan. 6. 15:59
 6/15 anonim ***** válasza:

Szia ismét az utolsó vagyok, akitől a jó ajánlatot kaptad :)


Tessék, itt van halásztam neked egyet ami 3.990 Ft, EMAG-os, tehát egy rendes boltttól kapod, és most INGYEN kiszállítják neked!!


Továbbá: 24 hónap garanciát kapsz rá!


Az emag-on pl. beütöd, hogy telefonok 10 ezer Ft alatti (kis kockában kijelölöd) és kapsz egy csomó ajánlatot, a te te 5 ezer Ft-os keretedből is vannak még.. Csak meg kell nézni.

De egyébként is, ha beírod az internetre, hogy telefonok 5 ezer forintig, akkor is kidob egy csomó ajánlatot..


Lidl-ben és egy csomó más helyen is vannak telefonok - rengeteg - 5 ezer forintig, csak be kell menni, és meg kell nézni. Vagy ott van az Auchan, Tesco, ott is vannak gsm telefonosok, rengeteg ajánlattal, nem hiszem el, ha besétálsz és elmondod, hogy neked ez és ez a kritériumod, ilyet keresel, akkor nem tudnak mutatni?!


Nem tudom hány éves vagy, de azért már illő lenne használni az internetet (ezt még gyerekeknek is tanítják, bár szerintem te felnőtt vagy), de nem hiszem el, hogy ennyire nem tudod használni az internetet? Én gyakorlatilag most ugyanazt csináltam, hogy ide berakok neked linkeket az emagról (például), de ezt te is meg tudtad volna tenni.

Azért az emag, mert az egy rendes bolt, nem használt adok-veszek és van rá garancia. Viszont én a saját telefonomról beszéltem, arról tudok nyilatkozni, a többiről nem.

El tudom azt képzelni, hogy a hangszórójuk ezeknek nagyon silány, vacak.

Az enyémnek nem. És töltés nélkül is bírja simán 4-5 napig.

A többiről sajnos nem tudok neked nyilatkozni, de berakok neked egy-két ajánlatot..


Tessék:

[link]


Itt pedig a 10 ezer alattiakat adja ki, 5 ezres keresés konkrétan nincs, csak 10-es:


[link]

2017. jan. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

utolsó: köszi a választ, de, ahogy írtam, most SOS helyzetben vagyok több ok miatt is, ne arról van szó, hogy nem tudom használni a netet. Jók az általad javasolt típusok, csak gondoltam, hátha neked még vagy valakinek az általad említett, konkrét tapasztalata is van a készülékről.

E-mgról vegyes dolgokat hallottam (pl. nincs magyar nyelv egyes, általuk forgalmazott készülékeken, ha jól emlékszem), de majd utánajárok.

2017. jan. 6. 16:29
 8/15 anonim ***** válasza:

Jó a használt is?


Ha SOS helyzetben vagy, akkor sétálj be pár mobilis boltba, ott biztos, hogy tudnak segíteni.


Alcatel-eket én is tudom javasolni ilyen árkategóriában, da Nokia sokkal megbízhatóbb, és minőségibb.


Az Emag-ról, ha ez így van akkor pedig tényleg meg kell érdeklődni. Fel kell őket hívni, stb.


Konkrét márkáról nem tudok nyilatkozni az enyémen kívül, de ami olcsó, annak a hangszórója általában nem jó. Van nekem is tartalékban ilyen pár ezres 2-3 ezerért, de nem használom, és nem volt rá szükség :)


Ahogy lejárt róla egy bizonyos lebeszélhető kedvezmény, onnantól kezdve azt nem is használtam.


Ez az Alcatel One Touch, most megnéztem. Szóval, ha ilyenbe "akadsz", akkor ezt nem ajánlom a hangszórója miatt, mivel ez kritérium volt nálad.

2017. jan. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
ok, köszi
2017. jan. 6. 16:38
 10/15 anonim ***** válasza:

Tehát ami a lényeg: telefonok vannak ennyiért simán, csak én speciel nem tudok nyilatkozni róluk. De ezek hangszórója többnyire nem jó. Ha ezzel megbékélsz, vagy túl jutsz, szinte bármelyik megfelelhet ebben az árkategóriában.

Merrefelé laksz?

2017. jan. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!