Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Samsung Galaxy S6 vagy Iphone...

Samsung Galaxy S6 vagy Iphone 6 biztonságosabb ha elhagyod?

Figyelt kérdés
Ezalatt azt értem , ha netán elhagyom/ellopnák melyik telefonomon van nagyobb biztonságba az adatom? Illetve melyiken lehetne könnyebben megkeresni /lenyomozni a helyzetét.

2017. jan. 7. 21:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Egyre megy. Ha valaki megtalálja (és nem próbálja visszaadni), úgysem az adataid fogják érdekelni, hanem a telefont akarja majd pénzé tenni (használni). Eszköz megkeresésére mindkét platform lehetőséget ad.
2017. jan. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Szerintem mindkettő, már csak azért is mert a lehetőség adott hogy felkészítse a gazdája a telefont, ennek ellenére nem él vele időben. Utána meg könyörög facebookon hogy juttassák vissza, na innentől fogva ha lelkiismeretes, becsületes találja meg akkor örülhet.


Megfelelő hozzáértés mellett bármelyik, aki magától nem tudja ellátni/levédeni a telefonját ilyen árkategóriából, annak eleve már kár megvenni, mert mindkettő csak potenciális zsákmány lesz a megtalálónak.

2017. jan. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag ugyanaz.

Mindkettőn be tudod állítani. Iphone-n ugye az icloud, samsungon meg több száz van amit le tudsz tölteni.

A Find my phone is elérhető mindket eszközre. Mindegyiket le tudod zárni, mindegyik helyzetét le tudod nyomozni(ha gps be van kapcsolva) stb.

És ugye mindkettőnek van ujjlenyomat olvasója.

Androidra van egy alkalmazás, ha valaki elírja egyszer a pin-t vagy az ujjlenyomatot, azonnal fotóz egyet titokban az első kamera és elküldi a megadott email-re. Ez nagyon hasznos, kipróbáltam és működik.


Viszont egy hozzáértő simán letölti netről az OS-t, feltelepíti és új telefonként használhatja. Legalábbis régebben így volt. Tudtommal manapság az IOS icloud-ja miatt nem fogod tudni feltörni csak alaplap cserével, mert kérni fogja az apple ID-t.

Samsungon meg a gmail-t kéri majd. (Egy imserősöm dobhatta ki az s5-jét mert elfelejtette a jelszavát és sehogy sem lehetett feltörni, ráadásul a jelszó emlékeztetőt sem tudta..)


Szóval az eredmény: DÖNTETLEN.

Bár nem tudok róla, hogy iphone-n is elérhető az az app, ami androidon is. (Ami lefotóz félreírt jelszó miatt és küldi email-re)

Ha ez noncs ios-on, akkor viszont az s6-ot hozom ki győsztesnek. Bár az icloud még mindig macerás.. Nem, inkább marad a döntetlen.


U.i.: Ha ellopják valamelyik telefont és valamilyen módon sikerül feltörniük, nagy eséllyel mindkét készülék adatai elvesznek, tehát legalább a személyes fájljaid nem lesznek bajba sodorva.

2017. jan. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. Az alkalmazásnak ami le fotóz majd emailbe elküldi a képet mi a neve?
2017. jan. 7. 21:21
 5/16 anonim ***** válasza:

#4 Nem vagyok biztos benne már, mert a nyáron használtam utoljára. De azt hiszem CM Security volt az.

Külön be kell állítani, hogy hány próbálkozás után küldje az email-t. (Célszerű egyre állítani)

2017. jan. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Azon belül kérni fogja az app lock-nál, hogy töltsd le a CM locker-t. Azthiszem azaz.
2017. jan. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Hackerektől való védelemre pedig a 360 Security-t ajánlotta egy software fejlesztő ismerősöm.
2017. jan. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Tehát te úgy választasz telefont hogy melyik bisztonságosabb ha ellopják!? Hát gratulálok
2017. jan. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
#8 Nem tudhatjuk milyen környéken lakik :D
2017. jan. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Én a prey-t használom gépen meg telefonon is. Annál a gépemen is tudom követni a telefont meg lekérni a GPS koordinátáit, fényképet csinálni stb. Mondjuk a google is alapból adja ezt most már. Legalábbis a gps-t úgy tudom, hogy ott is le lehet kérni.

Vagy a MIUI-ban is van ilyen, bár ezt a funkcióját mostanában nem próbáltam.

2017. jan. 8. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!