Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Okostelefon op rendszerét...

Okostelefon op rendszerét miért nem lehet változtatni?

Figyelt kérdés

Olvastam hogy néhány androidos telefonra lehet telepíteni pl. ubuntut ( https://www.youtube.com/watch?v=znehah_vX1s) . De miért nem lehet IOS-t? Vagy Wp-t?


Mi a különbség a számítógép és az okos eszközök között?


Tudom, hülye kérdés, de én nem értem ezt. Windows phonenak, IOS-nek és androidnak is van számítógépes megfelelője, és számítógépen könnyedén lehet cserélgetni őket, mobilon mi az akadálya? A gyártók megtudnák oldani hogy lehetséges legyen az op-rendszer csere ha érdekük lenne?



2017. jan. 8. 08:28
 1/4 anonim ***** válasza:

az osx sima pcn fut draga csomagban azert tudod pckre atrakni.


a telefonos verziobol az android nyilt forraskod barmire atrakhato meg a tevedre is, ellenben a windows es ios nem.

roviden ennyi.

ugy mondanam hogy a pc angolul beszel. ami beszel angoluk az megy.

a mobil egy resze romanul. van tablet ami romanul van ami angolul.

az iphone meg olaszul.


az android konyv lefordithato tobb nyelvre, a letoltott programok is kepesek lefordulni tobb nyelvre. ez eroforras igenyes ezerr szidjak az androidot.


kb ennyi

2017. jan. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Tehát ha lennének más nyílt forráskódú elterjedt telefonos op rendszerek, akkor azt lehetne cserélgetni a droidon? Vagy igazából a samsung és pl. a xiaomi androidja is külön nyílt forráskódú operációs rendszer?
2017. jan. 8. 09:04
 3/4 anonim ***** válasza:

a xiaomi miui ja pl halom mas telefonon elerheto. tulkeppen nem kell mindent forraskodban kiadni de a nagyreszet igen ez a gnu licence lenyege.

linux pl elteker telefonon, tv.boxon ami egz butitott telefon etc. mert lefordithato a rendszer, illetve sokszor kell finom hangolni, driverek etc, de megoldhato.

2017. jan. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Alex Fly ***** válasza:

Elméletileg nem lenne akadálya. A gyártókon múlik minden.

A Windows és az iOS forráskódja zárt. Ezeket az adott szoftvergyártó cég kezeli, más nem fér hozzá. Amelyik eszközre eljészítik a telepítőcsomagot, arra telepítheted, más készülékre értelemszerűen nem.

Az Android esetében ez másképpen működik. Opan source, azaz a forrása nyílt, mindenki által elérhető. Semmi akadálya annak, hogy bárki újrafordítsa akármilyen hardverre. És a licenc alapján akár módosíthatja is a saját igényeinek megfelelően. Ennek köszönhetőek a főzött romok.

A gyártói romok valahol a kettő között vannak. Alapvetően ezek is a nyílt forrású rendszeren alapulnak, de emellett tartalmaznak gyártóspecifikus, zárt kódú részeket is. Ezért nem lehet pl. Samsung szoftver telepíteni egy Xiaomi készülékre.

Itt is ugyanaz a helyzet, mint a PC esetén: a Windowst telepítheted, ha van megfelelő install disked, amit a Microsofttól szerezhetsz be. Az Android a Linux: bármilyen platformra kismillió disztró érhetőel, ha akarod, akár teljesen újat is kreálhatsz magadnak. Az Apple itt is külön utakon jár. A rendszerét alapvetően csak a saját eszközeihez adja, önállóan nem igazán lehet hozzájutni. Ők a HC idők filozófiáját követik, ahol a hardver és a szoftver szerves egységet alkotott, egyiket sem kaptad meg a másik nélkül.

2017. jan. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!