Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » IPhone-on mobilinternettel...

IPhone-on mobilinternettel rádióhallgatása mennyire merítheti az akkumulátort?

Figyelt kérdés

Pár óráig hallgatnám a rádiót egy alkalmazással mobilinternet segítségével, ez mennyire meríti az akkumulátort?

2G is elég hozzá vagy 3G kell? (2G esetén hátha kevésbé merülne).

192 KBPS a stream.



2017. jan. 11. 10:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Próbáld ki.

Ha pl. 200 megás mobilneted van, abból durván 2,5 órára futja.

2G nem elég, GPRS kell minimum.

2017. jan. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

192 kbit/s sebességgel óránként 90 Mb adatforgalmat generál a webrádió.

1 Gb adatforgalom így kb. 11 óra webrádióra elegendő.


De van egy kompromisszum, szerintem tetszeni fog.

Van egy weboldal, a címe [link]


Regisztrálj rá számítógépen. A regisztráció után kiadja a rendszerben lévő webrádiókat. Keress rá arra, amit hallgatni szeretnél, ha megvan, add hozzá a kedvencekhez. Ha nem találtad meg ebben a listában, akkor bal oldalon lesz egy olyan menüpont, hogy "Add a new station", ezzel felveheted az oldalra, a stream URL címet kell beírni.

Ha nem sikerül, írd meg a webrádió címét nekem, bárki felvehet ide új rádiót, amit én felveszek, neked is megjelenik.


Ha meg vagy ezzel, menj szintén baloldalt az "Account settings" menüpontba. Itt az adatsebességet állítsd be 64 kbps stereo-ra.


Ez után keresd fel mobilon az [link] webcímet, jelentkezz be és a kedvencekből egy gombnyomással hallgathatod is a kedvenc webrádió(i)dat.


A szolgáltatás lényegében az mp3 adatfolyamot átkonvertálja AAC+ ba, így a 64 kbps sebességgel alig lesz rosszabb minőségű a hangja, mint 192 kbps-en lenne, viszont háromszor kevesebb adatforgalmat generál majd = háromszor többet webrádiózhatsz. Én is ezen keresztül hallgatom a Class FM-et, óránként mindössze 30 Mb adatforgalommal jár. :)


Beállíthatsz alacsonyabb adatsebességet is, úgy még többet spórolsz, bár úgy már érezhetően gyengébb lesz a hangminőség, a 64 kbps még elég szépen szól.

2017. jan. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az akksit nem terheli túlzottan, mert a leginkább a kijelző meríti, de a rádió lezárt telefonon is megy.
2017. jan. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!