Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért nem bír a mobilom...

Miért nem bír a mobilom WiFire kapcsolódni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az a helyzet, hogy össze lett kötve egy Asus típusú router egy TP link routerrel, és a mobilom csak az Asus routerre bír kapcsolódni. Van modem is persze. A TP link routerre miért írja azt, hogy "gyenge internet kapcsolatok el kerülése"? Vagy pedig csak az IP címet próbálja le kérni. A hitelesítés is sikerül. Már próbáltam" el feledtetni" is a hálózatot a mobilommal és újra be írni a jelszót ami jó kell legyen. Mindkét routert és a modemet is újra indítottam már.


Másodlagos WiFinek szeretném használni, és a kábelek is jó helyre vannak szúrva.

Valami ötlet?

LG G4



2017. jan. 21. 22:27
 1/2 anonim ***** válasza:
Ugye nem azonos csatornara van allitva a ket router es nem azonos SSID-t allitottal be rajtuk?
2017. jan. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én régebben a másodlagos routert egyfajta "repeater-switch" - nek használtam


Ehhez a következőt kell tenni:


A kettes routert közvetlen kapcsolni egy PC-hez

Beállítani így:

- DHCP KIKAPCS

- IP cím: 192.168.1.2 (amennyiben a FŐ router IP: 192.168.1.1 -- tehát eggyel több)

- SSID mondjuk ha a FŐ router "netem" akkor ez lehet mondjuk "netem_2" de bármi más is jó, de így a leginkább beazonosítható.

Amikor ez kész, akkor a gép nem fog tudni közvetlen visszakapcsolódni a routerhez (mert nincs DHCP)


ÖSSZEKÖTÉS:

- Fő routerbe megy a net ugye.

- a KETTES router egyik SWITCH (NEM A WAN!!) portját összekötöd a fő router SWITCH portjával (célszerű mindkettőmél a SWITCH01-et, hogy tudd melyikbe mi van kötve a későbbiekben)


Először a FŐ routert kapcsold be, majd mikor felállt, a KETEST is.

minden IP-címet a FŐ router fog kiosztani, a kettes egy switch-ként fog működnni, plusz wifi.


Én így csináltam már több esetben is korábban, és mindig működött, bármilyen routerrel, sőt a kettes router 4-es portjába egy hármas routert ugyanezzel a módszerrel is bekötöttem

2017. jan. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!