Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A Telenor elfogja venni a...

A Telenor elfogja venni a mobilszámomat, ha az nem a nevemen van?

Figyelt kérdés

Feltöltős és nem előfizetéses.

A volt barátnőm nagymamájának a nevén van. Már réges rég történt, hogy nekem adta az akkori öreg mobilját a számmal együtt. Azóta én használom, és bár új telefonok vétele miatt voltak saját nevemen is mobilszámok (amíg le nem jártak), de azokat nem tartottam meg, mert minden ismerősöm ezt a számot tudta, ezen vagyok elérhető egyszerűen...


Most hozták ezt a buta jogszabályt, hogy azonosítanak mindenkit....

Nyilvánvaló, hogy nem én vagyok a volt barátnőm nagymamamája....

Az a gond, hogy ÁTÍRATNI SEM TUDJA AZ ÉN NEVEMRE, MERT MEGHALT.


Mit lehet ilyenkor tenni, hogy a nevemre kerüljön, vagy pedig a Telenor megértse és a jövőben is engedje megtartanom a számot?

Kizárólag ezt az egyetlen mobilszámot használom, nekem nincs több...



2017. jan. 25. 09:59
 1/7 bp1985 ***** válasza:
1220 hívása ingyenes.
2017. jan. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

1#! Nem ez volt a kérdésem! De ez esetben kiegészítem azzal, hogy: mielőtt a 1220-t hívnám, szeretnék tájékozódni másoktól, akik járatosabbak a témában. Továbbá hidd el, ez másokat is érinthet, biztos vagyok benne, hogy sokan vannak hasonló helyzetben, ezért hasznos lehet itt ez a kérdés valódi válaszokkal... (Ja, a google sem segített egyelőre, bár lehet nem a jó szakszavakat írtam be, nem tudom.)


Tehát aki tud érdemleges választ adni, annak köszönöm előre is!

2017. jan. 25. 10:14
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem, nem fogja elvenni.

Igazolnod kell magadat és szerződést fognak kötni veled arra a számra.

2017. jan. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Wadmalac ***** válasza:

Az új szabály nem arról szól, hogy elveszik a számod, ha nem a te neveden van, hanem azt szűrik ki, ha egy néven van száz telefonszám.

Bemész, átregisztrálják a te nevedre és kész.

2017. jan. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Vagy addig átregisztrálod, de ahhoz kell a szerződő beleegyezése is, vagy őt meg fogják keresni, hogy iagzolja, hogy az ő nevén van, ha ez nem történik meg, akkor törlik a számot, legalábbis eddig így volt a hírekben.
2017. jan. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ez jól hangzik! Többen is ugyanazt írjátok, remélem valóban ilyen egyszerűen fog menni.


Tényleg, és van ennek az átíratásnak vajon díja?

Azt hiszem egyszer jó régen (miután szakítottam azzal a családdal...:)) már ügyködtem, hogy nevemen legyen a telefon. De vagy nem engedte a telenor, vagy sok pénzbe került, már nem emlékszem. Vagy csak akartam intézkedni de mégse mentem, mert reménytelennek láttam?! Már nem emlékszem. Igazából mindegy is, a ma érvényes játékszabályok a fontosak.

Szóval vajon fizetni kell az átírásért? Tudja valaki?


Köszi!!!

2017. jan. 26. 16:36
 7/7 Wadmalac ***** válasza:
2017. jan. 27. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!