Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Létezik olyan billentyűzet...

Létezik olyan billentyűzet androidra, ami ismeri a magyar ragozást?

Figyelt kérdés

A legnagyobb kínom telefonon való gépeléskor, hogy a beépített szótár nem ismeri a szavak ragozott alakját. Alapvetően azt várnám el egy billentyűzettől, hogy javítsa ki az ékezet nélkül gépelt szavakat ékezetesre, meg egy-két gépelési hibát. Ez viszont nem megy egyik általam próbált billentyűzetnek sem a ragozott szavaknál. Vagy nem javítja ki a szót, vagy igen, de akkor valami eszetlen nagy hülyeséget ír ki.

Tippek?



2017. febr. 5. 17:10
 1/4 anonim ***** válasza:
A legtöbb billentyűzet megtanulj a szavakat amiket írsz, talán nem kéne ennyire lustának lenni, hogy EGYSZER begépeld a szavak ragozott alakját...
2017. febr. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Sajnos a magyar nyelv olyan, hogy minden szónak több tucat, sőt, száz ragozott alakja lehet, hacsak nem egy nagyon minimál szókincset használok, több millió lehetőséget kellene beírnom.

Voltam olyan balga, hogy az első dolgom volt a gyári huawei swype billentyűzetet rögtön lecserélni Swiftkey-re, ami amúgy nem volna rossz. De ez Huawei felé Swype teljesen jól veszi az akadályokat eddig. Gondolom a sima Swype is. Szóval meg is válaszoltam a kérdésemet.

Azért még jöhetnek tippek, ha valakinek van pozitív tapasztalata.

2017. febr. 5. 18:55
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem túl valószínű, hogy lesz minden szóból minden ragozott verziót tartalmazó szótárad mostanában, úgyhogy hajrá, tanítsd a billentyűzetet.
2017. febr. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Gboard

A Google alkalmazása.

Én is ezt használom.

És felismeri a ragozást.

2017. febr. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!