Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Galaxy A5 2017 vagy Galaxy S6...

Galaxy A5 2017 vagy Galaxy S6 Edge?

Figyelt kérdés

Hali!

Új telefont szeretnék venni, és eddig még nem volt samsung-om, ezért emellett tettem le a voksom.

Most jött ki a 2017-es A5, ami elég jó, de picit talán túl van árazva egy középkategóriás mobilhoz képest, és azért vannak hibái is. S6-ból a Telekomnál már csak Edge-t lehet kapni, amit picit sajnálok, de azt hiszem megtudnék vele békélni. :)

Nem tudok dönteni, melyiket vegyem meg a kettő közül, ezért kérném a Ti segítségeteket.


Hardverileg viszonylag hasonlóak, az A5-ben nyilván újabb processzorok vannak, a RAM megegyezik. Ujjlenyomatolvasó is van mindkettőben.

Az egyik nagy hibája az idei A5-nek a kamerában van, ugyanis nincs benne optikai képstabilizátor, ami videofelvételnél elég zavaró tud lenni. Az előlapi kamerája ugyan 16 megapixeles, de nem vagyok nagy 'selfiezős', szóval majdnem biztos hogy teljesen felesleges lenne nekem. Az A5-ben erősebb akkumulátor is van, és hatalmas előny hogy vízhatlan. Kijelzőméretük nagyjából megyezik, az S6-nak nagyobb a képpontsűrűsége.

Árban is kedvezőbb az S6, ami most 90 ezerért kapható, ellenben az A5 117 ezer.

A fő ok, ami miatt még nem tettem le a voksomat az S6 mellett, hogy nem tudom jó ötlet-e egy 2 éves csúcskészüléket venni. Nem 1 évig szeretném használni, ha megveszem, legalább 3 évig.


Mi a véleményetek?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2017. febr. 8. 22:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Azt hallottam,hogy a Samsungnak az A szériája nagyon jóra sikeredett,én ezt ajánlanám neked.Nem véletlenül is drágább,azt hiszem annyival többet is tud!

De egy dolog a legfontosabb! Azt vedd amelyik neked tetszik,amelyiket szívesebben használnád!:)

2017. febr. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Még egy tipp: a legjobb a 2017-es széria, szerintem abból válogassál kedvedre valót!
2017. febr. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!