Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen, megbízható okostelefon...

Milyen, megbízható okostelefont tudnátok ajánlani a tapasztalataitok szerint, amely megfelel az alábbi szempontoknak? (újat szeretnék venni)

Figyelt kérdés

Most váltanék okostelefonra, de nem vagyok a téma szakértője, elnézést. ha 1-2 szakkifejezést nem jól használok.


Szempontjaim (fontossági sorrend):

- dual sim (lehessen telefonálására is viszonylag kényelmesen használni, ne legyen túl nagy méretű)

- e-mailezésre és weboldalnézésre használnám (nem töltenék le sok dolgot)

- kisebb (pl. 5 collos) kijelző is elég

- weboldalak: azért tudja a legtöbb szabványt (pl. idokep radar videóit gyakran használnám, nem tudom, ehhez mi kell)

- viszonylag megbízható legyen

- viszonylag jó hangminőség, kihangosítva és kihangosítás nélkül is (kihangosítva is sokat használnám)

- ne legyen „ipari hulladék”, már nagyon kifutó modell (pl. és ne kelljen a garancia lejárta után 1 nappal végleg elromolva kidobni)

- lehetőleg még 1-2 évig feleljen meg a különböző netes szabványoknak (hogy tudjak weboldalakat nézni)

- jól működő wifi és 3G (esetleg 4G vevőegység) legyen rajta (és ha létezik olyan átalakító, ami miniUSB-re képes routerrel oszott LAN-kábelt rácsatlakoztatni, akkor erre az adott készülék legyen jó lehetőleg)

- diktafon (vannak olyan app-ok, amelyek hangfelvételt írnak át szövegre, ilyenek is menjenek a mobilon)

- lehessen a memóriáját bővíteni

- ha van ilyen: esetleg cserélhető akkumulátor

- max. 30-35 e Ft-ot szánnék rá


ami nem fontos (de persze, ha belefér az anyagi keretbe, akkor lehet):

- GPS

- Bluetooth

- videók megtekintése, mp3/mp4 stb. lejátszása

- nagy márkanév (ha van ár/érték arányban amúgy jobb készülék)

- extra ütésállóság

- super dizájn

- ultravékony kialakítás

- headset

- sok app. telepítési lehetőség (Whatsapp ezalól talán kivétel)

- tökéletes, ritkán lefagyó operációs rendszer

- szupergyors készülék

- jó kamera


Kérlek, tapasztalatból, konkrét típusokat írjatok, ha lehet. Bocsánat a hosszú leírásért. Ha a leírtak 30-35 ezerbe nem férnek bele, max. 5-10 ezer Ft-ot még rá tudnék áldozni pluszban.


Előre is köszi!



2017. febr. 13. 00:18
1 2
 1/15 anonim válasza:
A vicc az, hogy luxusigényeket írtál, egy belépőszint áráért. Arukereson írd be az igényeidet, aztán kidob majd párat.
2017. febr. 13. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Xiaomi Redmi 4A

[link]


Kicsit sok a super 35 ezerért, de amúgy ez nem egy rossz telefon.

2017. febr. 13. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Pontosan azt akartam linkelni amit #2.

Ennyi pénzért jobbat nem kapsz.

Tehát Xiaomi Redmi 4A

2017. febr. 13. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
De neki nagy márkanév kellene.
2017. febr. 13. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Első hozzászóló: igazad van, de én a tapasztalataitok iránt is érdeklődtem. Ezek, úgy veszem ki, nincsenek mindig rajta a különböző árukeresős honlapokon, a részben hiányos értékeléseken.


Nem vagyok szakértő, ahogy írtam, de akkor felmerül bennem az a kérdés is, hogy az általam leírtaknak milyen drágább okostelefonok felelnek meg?


Köszönöm!

2017. febr. 13. 01:47
 6/15 A kérdező kommentje:
Nem kell nagy márkanév, ahogy legelőször jeleztem, de akkor ez lehet, nem volt egyértelmű. Csak ár/érték arányban legyen jó, márkától függetlenül.
2017. febr. 13. 01:49
 7/15 anonim válasza:

Lg K8 dual. Ez annyiban jobb mjnt a Xiaomi Redmi 4a, hogy memória bővítés esetén nem a 2. simkártya helyet használja, hanem van külön dedikált memóriakártya slot.

Itt vannak a specifikációi:

[link]

2017. febr. 13. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Redmi 4A
2017. febr. 13. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Lenovonak vanak ilyen telefonjai [link]
2017. febr. 13. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Xiaomi redmi 4a nincs ennél jobb jelenleg maga a márka megbízható ahogy az eustock is. Ajánlom ,hogy ezt olvasd el [link]
2017. febr. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!