Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Egy 12 Gigás és egy 64 gigás...

Egy 12 Gigás és egy 64 gigás telefon között miben érzékelhető a különbség? Tehát mennyivel több kép, alkalmazás stb. fér el rajta?

Figyelt kérdés
2017. febr. 21. 07:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
5-6 x annyi.
2017. febr. 21. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tehát simán, arányosan annyiszor több? Egy 12 GB-osra mi fér?Elég az egy 18 évesnek?
2017. febr. 21. 07:53
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Olyan hogy "12 Gigás" nincs. A telefonok tárhelye 8, 16, 32 stb. gigabájt. Ha 12 giga szabad helyed van az azért van mert négyet a redszer alapból lefoglal. A kérdésedre válaszolva: a másik telón lenne kb. 60 Gigabájt szabad helyed. Vagyis 5x annyi. A képek mennyisége meg függ attól hogy milyen felbontásban készíted őket. Nagyobb felbontású kép értelemszerűen többet foglal.
2017. febr. 21. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
78%
Nekem most az s7em 32 gigás mert ebből már nem volt 16os. de azelőtt nekem mindig 16 gigás volt és tökéletesen elég volt. ha véletlen már közel álltam hogy megtelik töröltem pár zenét,képet...de 16 giga tökéletesen elég tud lenni
2017. febr. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Általában nem is a képek foglalnak olyan sokat, inkább a videók és alkalmazások.

Egy 12 megapixeles képet nagyjából 5-6 MB-ra tömörít egy átlagos telefon.

Namost egy 1 perces fullHD videó lehet akár 100 MB is, a bitráta és a képkocka sebességtől függően. És nem kevés telefon már 4K-ban is képes rögzíteni, az értelemszerűen még több.


Szerintem 2017-ben a 16 gb már kevés. 64-el kötöttségek nélkül élhet az ember, de már 32-vel is kényelmesen el lehet lenni.


Ill. ne feledjük, hogy a különböző számrendszeri átváltások miatt, a 16 GB az ténylegesen ~14,9, a 32 az olyan ~ 29,8, a 64 pedig ~59.3.

Ezekből még plusz elvesz a rendszer 2-4 gigát.


Sok alkalmazás is több tíz-akár száz megát is foglal.

És mit ér egy okostelefon alkalmazások nélkül.


Szóval ha nem bővíthető, akkor min. 32, de inkább 64 gb. Ha bővíthető microSD-vel, akkor pedig igazából mindegy.

2017. febr. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!