Ez mitől lehet?

Figyelt kérdés

Lenovo A7000-res mobiltelefonom van, jelenleg Android 6.0.1-es rendszerrel. Amit beletettem először SD-kártyát, arra azt írta, hogy lassú, mikor belső tárolóvá formázta. Mondtam, hogy oké, végülis egy Toshiba Class4-es kártyáról volt szó. Vettem egy Kingston Class10-est, de a helyzet nem változott. Ugyanúgy kiírta rá, hogy lassú a kártya, és valóban nagyon lassú az olvasás a kártyáról, alkalmazásokat nem is merek rátenni kártyára, mert elképesztően buggol. A belső tárhelyem viszont lassan véges lesz. Mit lehetne tenni?

Egy 32GB-os Samsung Class10+-os kártyát néztem, lehet nem pont így volt jelölve, de azt írták, hogy a Class 10-esnél gyorsabb. Az már esetleg megfelelne őkelmének, és tudna rendesen működni tárhelyként?



2017. febr. 23. 12:28
 1/7 anonim ***** válasza:
9%
Vehetsz akármilyen kártyát, az a kacat telefon nem bírja a tempót...
2017. febr. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát nem mindenkinek van pénze sajnos 150 ezres telefonokra :/
2017. febr. 23. 12:39
 3/7 TR75 ***** válasza:
Ez konkrétan okoz valami problémát? Tehát például nem enged rá menteni vagy ilyesmi?
2017. febr. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De, menteni tudok rá bármit. Csak lassú maga a kártya. Ha a belső memórián van valami, sokkal gyorsabban betölti, ha pedig kártyán, akkor elég nehézkesen. Ha az Áruházból töltök le valamit, azt rögtön a kártyára rakja, és néha el sem indulnak azok az appok, annyit ír, hogy xy alkalmazás sajnos leállt. Ezen lenne jó változtatni, mert szerintem annyira nem egy szemét telefon ez, szépen zenél, csak a belső memóriája véges, az SD kártyával meg folyton ezt csinálja. Csak érdekelne, hogy megérne-e venni egy Samsung EVO-s kártyát?
2017. febr. 24. 08:29
 5/7 TR75 ***** válasza:

"Ha a belső memórián van valami, sokkal gyorsabban betölti, ha pedig kártyán, akkor elég nehézkesen."

Ez alapból igaz. Megpróbálhatsz egy UHS kártyát, szerintem különbség mindig lesz a telefon saját memóriájának sebessége és a kártya közt, nem véletlen, hogy más az alapja a két memóriának.

Vagy 7 papír körül vegyél egy Kingston U3-as-t (32 GB), de szerintem az sem garantálja azt, hogy nem fog gondolkodni a telefon.

Alkalmazásokat indítani biztosan lassabban fog kártyáról. Valamit valamiért: nem terheled a telefon saját memóriáját, de lassabb a hozzáférés.

(Azt azért hozzáteszem, hogy a 8 GB ROM nem sok, a felét elveszi az android helyből.)

2017. febr. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Utánanézek majd.

Azóta már lecseréltem a rendszert, egy 800 MB-os rendszerre. De ezen a rendszeren sem működik jobban ez a kártya belső tárhelyként való használata.

2017. febr. 24. 21:23
 7/7 TR75 ***** válasza:

Ez nem a rendszer hibája: ez a két memória típusából adódó eltérés.

Az a helyzet, hogy ha 0 megás a rendszer, akkor is lassabb lesz az alkalmazások betöltése a memóriakártyáról. Egyszerűen azért, mert a memóriakártya beolvasási sebessége rosszabb, mint a ROMé.

2017. febr. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!