Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Telefon vásárlás ebay-ről?

Telefon vásárlás ebay-ről?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy új telefont és megkérdeztem rengeteg embert mindenkinek elterő a véleménye az internetes telefon vásárlásról.A legtöbben azt mondták hogy nagyon meg kell nézni hogy mi is amit veszek de nyugodt szívvel vásárolhatok mert az ebay ha nem kapod meg amit rendeltél vagy bármi gond van visszautalja a pénzed... Mégis nagyon félek ettől. Iphone 6s-t szeretnék venni és még olyan kérdés is felmerült bennem hogy ha a mostani telefonom SIM kártyáját átrakom az új telefonba ugyanazt fogom fizetni? Tehát ugyanaz lesz a számom, a havidíj, az internetkeretem?

2017. febr. 27. 13:52
 1/9 anonim ***** válasza:

Az előfizetésed és minden jellemzője a sim-kártyához van kötve, nem a telefonhoz. Ezért a telefon-csere nem változtat rajta semmit (esetleg vágni kell a kártyából ha eltérő a támogatott sim-méret).


Én inkább áruházból vennék mint egy "piactérről", ugyanis az áruházban hivatalos gyártók/forgalmazók képviseltetik magukat és ugyanúgy biztonságos a vásárlás, míg ebay-en magánszemély is eladhatja az amúgy hibátlannak mondott és kinéző, de lehet lopott/betört/beázott készüléket, arról nem beszélve amikor nem küld semmit vagy csak egy fél téglát. Nyilván nagyon kell figyelni arra hogy milyen az eladó értékelése, de én már rengeteg olyan 100%-ost láttam akinek amúgy 0 eladása volt, mert másból szerzett jó pontokat.

2017. febr. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ebay-rol ne vegyel telefont. Hiaba nezegeted neten a kpeket, rengeteg a kamu markas cucc.

Nagyon jo utanzatot lehet kapnal olcsobban, de egy eredeti iphone-t tuti nem. Ha kulfoldrol jon, es megfogjak a vamon, meg az afat is kifozettetik ra, es akkor nem biztos hogy olcsobb volt mintha itthon vetted volna...foleg ha meg gagyit is kaptal. En biztos nem vennek onnan telefont, foleg meg nem egy ilyen dragat. Inkabb nezz szert a magyar webaruhazak kinalatai kozott, vagy apple szerivezkben hasznalt telok utan.

Ha fuggetlen keszuleket veszel, akkor jo lehet bele a kartyad, ugyanazzal a havidijjal stb szamolhatsz. Max a kartya merete nem lesz megfelelo, es akkor vagatni kell ha lehet, vagy a szolgaltato ki is csereli megfelelo mereture (annak lehet lesz nemi koltsege) de minden ugyanugy valtozatlan marad (atkerul az uj somre minden:telefonszam, havidij stb, csak maga a simkartya lesz masz, mas pin-puk kodokkal).

2017. febr. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De ha nem olyan minőséget küldenek vagy nem érne ide vagy hamisítvány vagy bármi az ebay kifizeti. Az eladó 98.9 positive feedes és 30 nap a visszatérítés az eladótól külön de ugye az ebay is visszautalja neked ha írsz hogy nem jó
2017. febr. 27. 14:42
 4/9 anonim ***** válasza:
Még vámmal együtt is olcsóbb lenne mint Magyarországon. De arra figyelj hogy "unlocked" (független) legyen! Amúgy ha nem azt küldik amit kiválasztottál vagy rosszat küldenek akkor csak akkor fizetik vissza ha visszaküldöd, saját költségből. De ha nem jön meg azt mindenképp kifizetik, de olyan nincs. (Kivéve ha vásárlóként nem jó az értékelésed). Meg azt is számold bele hogy a paypalra egyből ennyi pénzt nem tudsz tölteni úgy ha ingyen vagy regisztrálva.
2017. febr. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A fizetnivalót nem befolyásolja hogy milyen telefonba dugod a simed.
2017. febr. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Pont drága telefont nem venék ebayen .garancia nincs rá magyar használati nincs .
2017. febr. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én a Tinydeal-ról vettem, igaz más márkát , de semmi probléma nem volt. Egy éves a telefon és tökéletes.
2017. febr. 28. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Én a Tinydeal-ról vettem, igaz más márkát"


Ez igazán hasznos volt.

Igaz, a Tinydeal egy webáruház, az Ebay pedig egy oldal, a Tinydealon a cég áruit veheted meg, az Ebay pedig mint a Vatera például, a felhasználók részére biztosít platformot a kereskedelemhez, az árut nem ő adja.


"elterő a véleménye az internetes telefon vásárlásról."

Ja, mert eltérő módon lehet venni eltérő dolgokat.

Tehát nem azzal van probléma hogy általában érdemes-e neten rendelni valamit vagy sem, hanem vannak specifikus esetek, amikor kifejezetten meg lehet szívni. Na és ez az Ebay-en nagyobb valószínűséggel esik meg az emberrel, főleg aki járatlan abban hogy mire kell odafigyelni és milyen lehetőségei vannak arra az esetre ha már a pénzéért nem azt kapta amit kellett volna.

Az önmagában nem tesz semmit hogy milyen feedback százaléka van az eladónak, nekem is jó például. De ha rosszakaró lennék, semmi akadálya nem lenne hogy sz@rt adjak el neked. Érted már?

2017. febr. 28. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Én vettem onnan semmi baj nem volt vele.

Időben megérkezett, amire nekem kell tökéletesen működik és olcsó volt a belföldi árakhoz képest.


Próbáld meg. 2-3 hét lesz, ha meg geba szos tényleg visszakapod! :)

2018. jún. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!