Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » IPhone 5s vagy Samsung galaxy...

IPhone 5s vagy Samsung galaxy A5 (2016)?

Figyelt kérdés

Nem tudok dönteni:(

Van egy vadiúj 5s-em, egy hónapja vettem, de annyira mégse jön be. Gondolkodtam az A5-ön. Megéri?

A válaszokat előre is köszönöm:)



2017. febr. 28. 21:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mivel felsőbb középkategóriás androidról van szó, ezért igen meg fogja érni, az a kérdés, hogy meddig. A vadiúj 5s még ~2 év múlva is használható állapotban lesz (ha jól bánsz vele), sajnos ez egy közepes Samsungról nem mondható el, előjönnek a az ismert androidos megbízhatatlanságok, hibák.

Szóval szerintem ha sűrűn váltod a telefonod (1-2 évente) akkor megéri A5, ha hű vagy a telefonodhoz és megbízhatóságra vágysz akkor 5s. Mivel azt mondtad, hogy mégse jön be 5s, nem tetszik, ezért cserélnék, de inkább körbenéznék és nem Samsungot vennék a helyedben.

2017. febr. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Psycho válasza:

Ez komoly. :D Bocsi, csak pont tegnap agyaltam én is dettó ugyanezen! Annyi, hogy én még fontolgattam a galaxy s6-ot, és végül az is lett (samsung galaxy s6 active). Árban ugyanott vannak kb.

Igazából megkérdeztem egy jóbarátomat (google), azt mondta, a komolyabb grafikákat igénylő feladatokban az iphone jobb (hiába jobb a procija ELVIELG), de a samsungoknak meg jobb képeket csinál, és egy hangyányit gyorsabb a menüje. Szóval talán attól függ, mire akarod használni.

Lábjegyzet: az A5 specifikációit csak futólag néztem meg, leginkább az s6 és 5s összehasonlításokat nézegettem, ennyiben fenntartásokkal kezelendőek a fentiek.

2017. febr. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Psycho válasza:
41%
Lehet félreérthetően írtam: a samsung procija elvileg jobb, többmagos, stb, de mivel a kijelző felbontása jóval magasabb (teljesen feleslegesen, mert az emberi szem úgysem észleli a különbséget), ezért sokkal több háttérszámítást kell végeznie a procinak. Így az apple ezt okosabban oldotta meg, jobban optimalizált. Szóval ha sokat játszol, akkor lehet jobb az iphone, de kevésbé számításigényes feladatokra meg talán a samsung a jobb. Így értettem.
2017. febr. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat:D

De őszíntén szólva nem lettem közelebb a választáshoz:'D

Ha lecserélném most az iPhone-t akkor az elmúlt fél évben a 4. telómat avatnám😅

Írtam már pro-contra listát is, de egyszerűen nem jutok dűlőre xD

Én is néztem az S6-ot, de nem tetszik a formája...

Ezzel is elleszek egy darabig, úgy látszik:D

2017. febr. 28. 22:06
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem vagyok játszós fajta. Összesen van 9db letöltött appom, az is facebook, messenger, snapchat, insta, órarend ilyesmi. Chatelni sokat szoktam de annyira nem vagyok olyan aki nagyon terhelné szegény telefont:D

Annyi, hogy nálam ami nagyon fontos, az a kamera. Van fényképezőgépem, de azért azt mégse cipelhetem magammal állandóan:D 8 mp-lel is csodákra vagyok képes de nem bánom ha jobb a kamcsi, és ugye a samsungé elvileg jobb. Nehéz:c

2017. febr. 28. 22:11
 6/6 anonim válasza:
Amit most kifejtettél a samsung gyalaxy a5 mellett szól.
2017. márc. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!