Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Külső akkumulátor?

Külső akkumulátor?

Figyelt kérdés
Hol lehet kapni univerzális külső akuukat
2017. márc. 1. 09:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nézz Xiaomit. És nem minden a kapacitás. Én valami 5000-6000mAh-sat vennék, mivel olcsóbb mint egy 16 000-es, kisebb/kompaktabb, ami egyáltalán nem utolsó szempont, és elég 2-3 töltésre.
2017. márc. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Csak ne felejtsd, hogy itt egy 3000mAh telefonhoz kell majd.
2017. márc. 1. 09:39
 3/13 anonim ***** válasza:

"Csak ne felejtsd, hogy itt egy 3000mAh telefonhoz kell majd."


Afrikába mész 2 hónapra? Egy napot ki kellene bírnia egy átlag telefonnak, de ha nem, ott a power bank és kisegíti. Este meg a kocsmában feltöltheted mindkettőt.

2017. márc. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Wadmalac ***** válasza:
84%

A 3000 mAh-s akkudat üresről egy 3000 mAh külső akku max félig tudja tölteni.

Nem mondtak hülyeséget a min. 5-6000 mAh-val.

Amúgy léteznek külső akkus tokok is, kicsit böszme lesz tőleg a telefon, de legalább nem kell egy külön, usb-n lógó féltéglát hurcolnod töltés alatt.

2017. márc. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nincs teljesen igazad, körülményektol fugg hogy meddig tudja feltolteni, es igen valami power bank tokra gondoltam.
2017. márc. 1. 12:24
 6/13 Wadmalac ***** válasza:
67%

"Nincs teljesen igazad, körülményektol fugg hogy meddig tudja feltolteni"

Hmm, szerintem meg a fizikától. :)

2017. márc. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Univerzális power bank tok nincs.

Vagyis biztos van, de olyan nincs, ami egy iPhone 4el meg valami féltégla Xiaomival is kompatibilis.

Olyan nehéz lenne leírni a telefonod nevét?

2017. márc. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Samsung Galaxy S7, aki meg azt írtad hogy a fizikától, részben igazad van másrészt ostoba is vagy.
2017. márc. 1. 18:02
 9/13 Wadmalac ***** válasza:
51%

"aki meg azt írtad hogy a fizikától, részben igazad van másrészt ostoba is vagy"


Igen?

Tudod, ilyen reakciókkal saját magadról teszed le a színvonal-bizonyítékot.

Bár azt már megtetted azzal, hogy egy szimpla gugli keresésre nem voltál képes.


A fizikának meg nézz utána, az akkuval akku töltése nem olyan, mint két pohár, aminél az egyikből átöntöd a másikba a vizet. Veszteség is van és a kapacitása alján (20-30%) járó powerbank már nem lesz képes a magasabb tötöttségű (pl. 60-70%) akkuba "átpumpálni" az áramot.

Ha egy majdnem teljesen (10% körül) lemerült telót akarsz powerbankról teletölteni, minimum 20-30 százalékkal magasabb kapacitású külső akku kell és itt valódi kapacitásról van szó, nem a ráírt ideális névlegesről.

Éppen ezért minimum másfélszeres kapacitású külső akku kell, vagy meg kell elégedni a maximum 50-70%-nyi töltési képességgel.


Sajnos nem tudom olyan lassan írni, hogy felfogd. Az ostobázás után meg sem érdemelnéd.

2017. márc. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Azt nem vetted figyelembe hogy a telefon töltés közben csinál e valamit, mert ha éppen erős igénybevételnek van kitéve és a powerbank akkumulátora nem képes elegendő áramerősséget biztosítani, akkor bizony nem fog tölteni. De mondtam is, részben igazad van csak az első válaszod nem volt egyértelmű. Nekem olyan powerbank kell, ami bírja azt az igénybevételt és nem megy tönkre egy év alatt, de ilyet nagyon nehéz találni szóval lehet hogy megépítem Li-Po inverterrel...
2017. márc. 2. 12:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!