Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Saját koordinátáim meghatározá...

Saját koordinátáim meghatározása mobilon?

Figyelt kérdés
Nem vagyok túl jó ebben a GPS/navigáció témában, ezért a segítségeteket kérem. Nekem egy Samsung Galaxy S7-es mobiltelefonom van és olyan applikációt keresek rá, ami képes meghatározni a koordinátáim internethozzáférés nélkül. Interneten amikor utánanéztem, csak nagyon régi infók voltak, gondoltam pár év alatt fejlődött valamit a dolog. Egyébként geocaching-hez kellene és Horvátországban használnám.

2017. márc. 2. 20:24
 1/8 kebot válasza:

[link]


De geocachinghez vannak speciális appok is, ahol az appbol közvetlenül be tudod tölteni a keresett láda helyét, képeket, stb. Keress rá a play áruházban.

2017. márc. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia! A kedvenc alkalmazásom gc-hez.: [link]
2017. márc. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A C:GEO az a külföldi geocachinghez jó... A magyar geocachnghez a "g:hu" nevű applikáció való. Erre le lehet tölteni térképet és offline is lehet használni... Viszont a helymeghatározáshoz szerintem mindenképp kell net. Saját koordinátáim meghatározására én pedig a "GPS Data" nevű progit használom.
2017. márc. 3. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Alex Fly ***** válasza:

Miért kellene net a helymeghatározáshoz, ha van GPS vevőd? A koordinátáidat a műholdak alapján határozza meg. Ha van neted, az csak abban segít, hogy A-GPS esetén letölti az aktuális epochát. Ezzel valamivel gyorssbb a pozícionálás mint anélkül. A "normális" GPS készülékek nem is rendelkeznek nethozzáféréssel, mégis működnek.

GC-hez a kimondottan arra szolgáló programokat ajánlom, játszótértől függően a g:hu (gc.hu, gg), c:geo (gc.com), opencache stb.

Vagy egy térkép app, amely kezeli a kesseléshez elterjedt TuHu, OMP, OSM térképeket és a ládaadatokat is importálni lehet.

2017. márc. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2017. márc. 3. 16:07
 6/8 anonim ***** válasza:

"Miért kellene net a helymeghatározáshoz, ha van GPS vevőd?"


Kell, én már próbáltam úgy a g:hu-t. Nem működött, külföldön meg pláne, halott volt az egész. Vagy csak rossz telefonom van (LG G4)

2017. márc. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! Na mostmár tényleg... :) Letöltöd a láda adatokat, megnyitod a programban beállítod aktívra,iránytű mutatja merre menj...stb menetközben vagy előte vagy utána elolvasod a történetét. Miért kellene net kapcsolat?
2017. márc. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Alex Fly ***** válasza:
@6: A ládaadatokhoz, logoláshoz, online térképhez persze hogy kell adatforgalom. De a helymeghatározáshoz nem. Oda elég, ha lát pár műhódat.
2017. márc. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!