Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mágneses hatás érte a SIM...

Lacika0811 kérdése:

Mágneses hatás érte a SIM kártyám, tönkremehet töle?

Figyelt kérdés

2017. márc. 3. 08:12
 1/10 anonim ***** válasza:
57%
Nem.
2017. márc. 3. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mitöl mehetett tönkre mèrt nem ismeri fel egy telefon sem?
2017. márc. 3. 09:10
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem tönkre mehet tőle. A mágnes feszültséget indukálhat a chipben, ami nyilván nem tesz jót neki.
2017. márc. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Wadmalac ***** válasza:

Elég durva indukció kell ahhoz, hogy megdögöljön egy SIM.

Valószínűbb, hogy simán meghalt a memóriachipje.

Sok telefonos boltban állítják, hogy a SIM nem tud elromolni, nos, nem igaz.

Be kell menni vele a szolgáltatóhoz és cseréltetni.

2017. márc. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Jó, nyilván, egy több teslás mágneses tértől tönkremehet.

De az átlag júzert nem éri ekkora mágneses hatás, főleg, hogy ekkora mágneses térben a telefon amiben volt a SIM annak is kampec lenne.

2017. márc. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Elöfizetös most vettem ès hozzá èrt a megneshez valoszinü hogy azèrt nem müködik?
2017. márc. 3. 09:48
 7/10 anonim ***** válasza:

Mondjuk ezt nem igazán tudom elképzelni.

Veszel egy előfizetős SIM-et és aztán poénból nekinyomkodod egy mágnesnek? Nagyon életszerű.

Vagy milyen mágneshez ért hozzá?

2017. márc. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Letettem az asztalomra mikor haza èrtem ès el keztem szerelni a hangfalamat ès nem figyeltem azt rá tettem a mágnest kb 10 percet volt rajta az elèg lehetet neki hogy ki nyirja?
2017. márc. 3. 10:16
 9/10 Wadmalac ***** válasza:

Kizárt.

Stacionáris mágneses tér esetén szerintem nincs az a térerő, ami ki tudná nyírni.

Ha a hangszóródat ellőtték volna a SIM-kártya mellett egy mm-rel hangsebességgel, talán. :)

De lehet, hogy a hangszóród mágnese által begyűjtött fémszemcsékből valamennyi átragadt és zárlatolja valamelyik két kontaktfelületet.

A SIM kártyát fektesd sík felületre és finoman sikáld át egy ceruzaradírral a réz kontaktfelületet. Törölgesd le egy száraz ronggyal és próbáld ki még egyszer.


Ha mondjuk sikerült a mágnest úgy rátenni, hogy megütötte a kártyát, akkor valami akár tönkre is mehetett.

Mindegy,ha külsérelmi nyom nincs, ártatlan arccal besétálsz a szolgáltatóhoz és kérsz egy cserét.

És nem, nem emlegetsz ott semmit, hogy véletlenül ezt tettem rá stb.

Nem működik, nem tudod, mi a baj.

Ha előfizetéses vagy, ingyen csere, ha feltöltő, akkor szolgáltatófüggő.

2017. márc. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mindenesetre ha most nem működik a SIMed, akkor menj be egy ügyfélszolgálatra, ott megnézik neked és ha kell, kicserélik.
2017. márc. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!