Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Szerintetek mit csináljak az...

Szerintetek mit csináljak az elromlott Samsung S6 edge telefonommal?

Figyelt kérdés
Tavaly elkövettem azt a hibát, hogy egy használt telefonosnál vettem telefont. Szép volt és hibátlannak tűnt ls valamelyest olcsóbb volt, mert a boltban még nagyon drágán adták. Vállaltak is rá egy rövid garanciát és azt hittem annyi idő alatt kiderül, ha valami gond van. Nagyon vigyáztam rá, soha nem ejtettem le, tokban hordtam és egy karcolás sem lett rajta félév alatt. Teljesen jól működött, amikor egyszer néztem a képeket (még a netre sem voltam felcsatlakozva) és elment a kép. Azóta csak újraindulgat, nagy ritkán bejönnek a beállítások,(nyelv stb)de utána kikapcsol. Próbáltam a Samsung szervizbe bevinni, de mikor látták hogy függetlenített, nem foglalkoztak többé vele. Egy másik szervízben meg tönkretették a hátlapot (nem tudták rendesen felnyitni) és még fizettem is érte. Ott azt mondták alaplapi hibás, flash hibás. Nem igazán értek hozzá és úgy láttam, hogy a szervízben sem. Szóval azt sem tudom biztosra, hogy hardveres hiba, de a szoftverfrissítés nem oldotta meg a problémát. (Ha egyáltalán megcsinálták abban a szervízben, mert lehet hogy arra sem vették s fáradságot két hét alatt) Szerintetek mennyit érne így a telefon és mennyi lenne a javíttatás? Tanultam ebből az esetből, többet nem veszek semmit használt telefonosnál. De most van egy használhatatlan telefonom, amiért rengeteget fizettem és jó lenne vele kezdeni valamit. Van valakinek ötlete, hogy mit? :)

2017. márc. 5. 11:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha újraindulgat, akkor lehethogy a bekapcsológomb a rossz vagy koszos. Én megpróbálnám azt kifújni, megtisztítani. És ha már szétragasztottad, akkor az egész belsőt jó alaposan tisztogasd meg. A kijelző reagál? Ha igen, érdemes lenne beszerezni olcsó pénzért egy törött S6-ost, és alaplapcsere.


Viszont ha a kijelző jó, csak butaságokat nyitogat meg, akkor elképzelhető, hogy egy kijelzőcsere megoldja a problémádat. Legjobb esetben már egy alapos tisztogatás után is beindulhat.


Legrosszabb esetben elcseszel valamit ami már úgy is rossz...


Egyébként valamennyire használható a készülék? Mit csinál pontosan? Ha kikapcsolod, akkor is újraindulgat? Bekapcsolás után azonnal újraindul?


Vagy nem? Tudsz azért mászkálni az alkalmazásokban?

2017. márc. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én biztos csinálnék rajt egy szoftvercserét.(én ezzel foglalkozok, nem egy telefonnál megoldotta a gondokat)
2017. márc. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A kijelzővel nem volt gondom, teljesen váratlanul kezderr el újraindulgatni. Néja bejön a Samsung felirat és a negyedénél, harmadánál lefagy vagy ha betölt is,akkor sem lép tovább. Közben össze-vissza villog az állapotjelző. Tehát valamilyen ponton mindig lefagy és sosem jön be a kezdőlap. A Samsung szervízben azt mondták, hogy ilyennek még nem sűrűn találkoztak, ők sem tudták megmondani hogy szoftveres vagy alaplapi a hiba.
2017. márc. 5. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!