Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mik a telefonhasználat előnyei?

Mik a telefonhasználat előnyei?

Figyelt kérdés

2017. márc. 12. 21:15
 1/8 Gugu Gabor ***** válasza:

Nem igazán értem a kérdést (gondolom nem simán a telefonra gondolsz), ha a kulcsszavakat nézem.

Akkor egy kütyüben van:telefon, gps (térkép) egy kis számítógép (email böngészés stb) e book olvasó, zene lejátszó, játszani tudsz rajta ha ahhoz van kedved... igazából semmire sem tökéletes de ha kompromisszumokatt tudsz kötni akkor egy csomó dologra jó lehet.

2017. márc. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

- gyorsabb mint a távirat vagy a postagalamb.

- nem rekedsz be amikor a több kilométerre lévő ismerősöddel nem orditozva beszélsz, hanem telefonon keresztül

- ha valaki beszélni akar veled nem kell átutaznia a fél városon/országon

2017. márc. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
igazából lassan mindenre, csak mindenből 1 kicsit tud. De ahhoz képest én azt mondom hogy a mindennapokban elég jól jön mert en a haverokkal beszélek napi szinten és van mikor telefonon hozok meg döntéseket, de jatek, gps, internet, kapcsolattartás, es sok egyeb dolog amit pc-n is meg tudsz csinálni csak kényelmesebben.
2017. márc. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Trevor. ***** válasza:
Gyakorlatilag egy hordozható mini számítógép, csak mivel a telefonáláson és sms küldésen kívül semmire sem célhardver, így nem fogja tökéletesen ellátni a feladatát. Pl. hiába van kamerája, nem hozza képminőségben egy jobb fajta digitális fényképezőgép szintjét. Ahogy filmnézésre is kicsi az a 4-6". És még sorolhatnám. A jó egy okostelefonban az, hogy ha nem vagy otthon, akkor is megbírod csinálni azt, mint otthon géppel. Csak kompromisszumokkal.
2017. márc. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
33%
Nincs semmi előnye és az agyad is zsugorodik tőle.
2017. márc. 13. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Sok kütyü egybegyúrva: telefon, zseblámpa, fényképező, kamera, GPS, számítógép, videó-lejátszó, zenelejátszó, telefon, e-book, információszerzésre, böngészésre is tökéletes, játékra is használható, és még egy csomó más dologra.


Azzal nem értek teljesen egyet, hogy mindenre csak picit jó. Például ha szükségem van fényre a sötétben, akkor tökéletesen kielégíti az igényeimet. Amióta van led villanó a telefonokban, nem használok zseblámpát.


A másik dolog a kamera. Előttem említették, hogy nem helyettesíthet egy fényképezőgépet. Szerintem ez nem teljesen igaz. Ha filmet akarsz forgatni, vagy plakátot készíteni, arra a célra tényleg nem alkalmas.


De a földi halandók 99%-a a fényképezőgépet vagy kamerát ünnepségek, kirándulások, családi összejövetelek megörökítésére használja, vagy maximum amatőr fotózásra. És erre a célra egy jó kamerával felszerelt okostelefonnál jobb eszközt nem is találhatnál. Merthogy mindig kéznél van, gyorsan üzembehelyezhető, és elég tisztességes képek lőhetők vele. Így soha nem szalasztod el a pillanatot, és nem kell állandóan magaddal cipelned egy nagyobb méretű kamerát, vagy fényképezőgépet.


És a legtöbb ember a fényképeket jó esetben kinyomtatja, de maximum egy FHD felbontású kijelzőn nézi vissza, ahol egy telefonnal készített kép vagy videó még teljesen jól mutat.


Továbbá ha valaki kezd fotózni, az alap dolgokat egy jó foto-mobilon megtanulhatja, mivel már elég sok beállítási lehetőség van némelyiken.


Én nem egy remek képet láttam közösségi oldalakon, amik okostelefonnal készültek, de ezt nagyon kevesen vették volna észre, ha nem lett volna odaírva.

2017. márc. 13. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Viszont az átlag ember egy mezei fényképezőgépen is az automata funkciót használja, és vakuzik nappal. Ezzel azt akarom mondani, hogy az okostelefonok kamerája is alapvetően ezt a funkciót támogatja, persze lehet állítani pár dolgot manuálisan, de szerintem sok idő kell még ahhoz, hogy egy rendes DSLR gépet lepipáljon. Mert ott meg olyan szintű és mély manuális lehetőségek vannak, amik egy okostelefonban sincsenek ott.


A kérdést én sem értem, ugyanaz az előnye, mint 100 évvel ezelőtt. Gyors és azonnali kommunikáció, ez a legnagyobb előnye.

2017. márc. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Mondjuk, hogy nem 3 nap alatt érkezik meg a mondanivalód a célszemélyhez.
2017. márc. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!